Zavrieť

Porady

odstúpenie od zmluvy pri nákupe z tuzemského e-shopu do ČR

Neviem sa nikde dopátrať či vrátenie všetkých platieb, ktoré som od zákazníka prijala platí aj pre zahraničie, vyslovene mi ide o ČR pretože máme ešte aj rozdielnu menu a dochádza tam ku vyššej strate. Na celom systéme vracania poštovného som stratová a takto ešte viac a už premýšľam že si dám na stránku, že do zahraničia tovar neposielam ale ako píšem neviem sa dohľadať či toto sprosté vracanie aj poštovného platí aj pre zahraničie, predpokladám že áno ale pre istotu- posledná nádej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Spotrebiteľské právo je v európskych krajinách aproximáciou smerníc, tj. je v každeb krajine viacmenej rovnaké. A aj keď je rozdiel v niektorỷch detailoch, v európskom práve je jasne zakotvené, že spotrebiteľské vzťahy pri vzťahoch s cudzím prvkom sa vždy riadia právom krajiny, ktoré je výhodnejšie pre spotrebiteľa. Ak by teda v spotrebiteľskom práve ČR nebola možnosť vrátenia tovaru, uplatní sa na tento prípad automaticky právo SR, lebo je pre spotrebiteľa v tom prípade výhodnejšie a možnosť vrátenia tovaru ostane zachovaná.

    Rozhodnutie, že nebudeš posielať do zahraničia je len na tebe. Ale neuvádzaj na web, že to robíš kvôlk možnosti vrátenia tovaru. Čelila by si antidiskriminačnej žalobe za porušenie európskeho spotrebiteľského práva. Proste nastav objednávkový proces tak, aby sa dala uviesť len adresa v SR.

    odstúpenie od zmluvy pri nákupe z tuzemského e-shopu do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.