Zavrieť

Porady

Kontrola z SP

Mám nahlásenú kontrolu a o.i. požadujú predložiť prehľady o preddavkoch na daň. Mám urobiť z nich nejaké celoročné sumáre? Nenašla som žiadne tlačivo.
A ešte - stačia kópie všetkých dokladov? /mám dojem, že kdesi som čítala, že žiadajú originály/.
veronikasad Co ma spolocne kontrola zo SP s preddavkami na dan?
miroslava099 Neviem - žiadajú: mzdové listy, výplatné listiny, rekapitulácie výpl. listín, zamestnanecká agenda komplet + spomenuté prehľady.
/pobočka Nitra/.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ..kópie by im mali postačiť, nakoľko sa všetko posiela elektronicky..
    ..ste neplatiči ?Ak áno, radi si poprezerajú všetko....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miroslava099 evuš, nemáme jedinú omeškanú platbu, všetky prihlášky/odhlášky aj výkazy odoslané v termíne.
    Nevie niekto poradiť, čo s tými prehľadmi?
    evuš ..normálne im daj prehľady, čo ste posielali na DÚ.....ak máte všetko ok, skontrolujú, poprezerajú si, čo budú chcieť a spíšu zápisnicu, že je všetko ok....
    VÍNO NITRA Postupuj tak, ako píše evuš. Bude to v poriadku. SP kontroluje mesačnú rekapituláciu miezd a s ňou porovnáva, či aj v mesačnom prehľade zasielanom na DÚ máš uvedenú tú istú výšku vyplatených hrubých miezd.
    miroslava099 Pri porovnávaní mesiacov, v ktorých sme mali nepravidelných dohodárov, im odmena v jednotlivých mesiacoch nebude sedieť.
    Príklad: v januári mám dvoch nepravidelných dohodárov /hneď v ten mesiac končia/, odmenu dostanú vo februári, čiže v ten mesiac je ich odmena zohľadnená v daň. prehľade, avšak Výkaz do SP vrátane odvodov je možné zaslať až v marci.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.