Zavrieť

Porady

Exekútorské zrážky

Dobrý deň,na piatok ťažká otázka ale predsa-máme zamestnanca ktorý má už dve exekúcie (exekútor).Dnes prisla dalsia,od dalsieho exekutora.
Chcem sa len uistit-mame zrazat stale len tu prvu exekuciu a az ked sa pohladavka z nej uspokoji mozme pristupit k druhej v poradi?Tym padom tato tretia bude tiez na rade az po uspokojeni druhej?
Mam uz v tom chaos.Na exekucnom prikaze je napisane - zrazat z 1 tretiny.To znamena ako prednostnu pohladavku mame zrazat len z 2.tretiny?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Skúste pozrieť Exekučný poriadok č.233/1995, tam je to všetko dopodrobna vysvetlené.
    Aj to koľko zamestnancovi musíte nechať /na byt, na deti/ .
    V každom prípade by som exekútorom oznámila, že Vášmu zamestancovi už zrážete zo mzdy zrážku, na základe 1. ex. príkazu a môžte požiadať exekútorov o ďaľší postup. Keď to budete mať takto písomne, tak ste krytá ako zamestnávateľ, že ste mali snahu dať veci na poriadok.
    Naposledy upravil Lila : 16.06.06 at 10:12

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    filka
    Dobrý deň,na piatok ťažká otázka ale predsa-máme zamestnanca ktorý má už dve exekúcie (exekútor).Dnes prisla dalsia,od dalsieho exekutora.
    Chcem sa len uistit-mame zrazat stale len tu prvu exekuciu a az ked sa pohladavka z nej uspokoji mozme pristupit k druhej v poradi?Tym padom tato tretia bude tiez na rade az po uspokojeni druhej?
    Mam uz v tom chaos.Na exekucnom prikaze je napisane - zrazat z 1 tretiny.To znamena ako prednostnu pohladavku mame zrazat len z 2.tretiny?
    Dakujem
    Ja som mal podobný prípad. Pri zrážaní som z výplaty nechával na daňovníka 1.600,- a na každú ďalšiu osobu vyživovanú 600,- Sk. Priznám sa, že už sa nepamätám podľa akého predpisu.

    Ale mal som aj taký prípad, keď zamestnanec tiež mal 2 exekúcie na krku, a keď došla tretia, tak som zavolal priamo exekútorovi, že už nemáme z čoho zrážať. On poradil aby sme mu to oznámili listom, že tá jeho konkrétna exekúcia je zaradená, a bude sa splácať až po ukončení tých predchádzajúcich exekúcii. Zaslali sme a oni to akceptovali.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Ano,v podstate sme to tak robili pri tej druhej exekucii - oznamili sme exekutorovi,ze je v poradi atd.
    Dakujem,chcela som sa len uisti,ze zrazat aj pre druhu exekuciu resp. tretiu by sme museli z 2.tretiny pomernym solsobom len v priapde,ze by dane exekucie prisli v jeden den.Ak som spravne pochopila exekucny poriadok (§72 ods.3).
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    filka
    Ano,v podstate sme to tak robili pri tej druhej exekucii - oznamili sme exekutorovi,ze je v poradi atd.
    Dakujem,chcela som sa len uisti,ze zrazat aj pre druhu exekuciu resp. tretiu by sme museli z 2.tretiny pomernym solsobom len v priapde,ze by dane exekucie prisli v jeden den.Ak som spravne pochopila exekucny poriadok (§72 ods.3).

    Ja mám tiež zamestnanca, ktorý má 3 exekúcie a zrážam mu okrem základných súm, ktoré sa nesmú zraziť každú po 1/3. Overovala som si to s právnikom, tak je to v poriadku. Prikladám moju pomôcku od 1.7.2006.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Eva,to znamená,že mu máme zrážať pre každú z týchto exkúcii??Necakat kvoli poradiu?
    Asi som ta celkom nepochopila...

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    filka
    Eva,to znamená,že mu máme zrážať pre každú z týchto exkúcii??Necakat kvoli poradiu?
    Asi som ta celkom nepochopila...
    Pozri si tu celú tému aj s pripomienkami od SOMIJ:
    http://www.porada.sk/vypracovane-ota...tml#post255480

    Exekútorské zrážky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.