Zavrieť

Porady

Cestovná kancelária

Dobrý deň, prosím niekoho kto účtuje CK aby mi odpovedal na moje otázky, už som prečítala kopec literatúry aj sa radila s DU aj s Vami , ale potrebujem "polopate" odpovedať na tieto otázky.
1. Pri určení prirážky CK postupujem z kalkulácie pre jednotlivé zájazdy, nakoľko v čase povinnosti odviesť DPH nemám všetky skutočné doklady. Kedže poskytujem aj vlastnú službu /dopravu vlastným autom + sprievodcu/ vyčíslim podľa km a priemernej spotreby náklady na cestu a náklady na sprievodcu /stravné+vreckové/ k tomuto prirátam DPH /odvediem osobitne/ a túto cenú pripočítam /aj s danou/ do nákladov. Rozdiel je potom moja prirážka aj s DPH, ktorú odvediem. Správne?

2. počas cesty musíme kupovať ešte dialničné známky, platíme parkovné a ešte aj samozrejme tankujeme. Toto sú moje náklady. Môžem si napr. z tankovania už uplatniť DPH /ak samozrejme tankujem na územi SR/ alebo celé do nákladov aj s DPH? Považujem to za súčasť ceny za zájazd /vlastná služba/ alebo za bežnú réžiu?

3. Ako to má byť v účtovníctve? Náklady na zájazd /ubytko, letenky, autobus...../ napr. na účte 518. Príjmy od zákazníka 602. Pričom túto sumu rozdelím tak, že prirážku dám osobitne aby mi DPH vstúpila do zostavy a zvyšok ako príjem nepodliehajúci? Réžia ako napr. telefon, kanc. s nárokom na odpočet DPH na 501, 518.

4. A ešte čerešnička na torte, neviem čo s poistením, ktoré CK platí poisťovni za svojich zákazníkov. Dúfam že neovplyvnuje koef.

Budem veľmi vďačná za odpoveď. Dúfam, že už potom budem mať vo všetkom jasno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no poistenie kedysi vstupovalo do koeficientu, ale po novelizacii bolo sprostredkovanie vynate...treba proviziu brat ako cenu s DPH to jest neovplyvnuje koeficient...ostatne som nestihol este v hlave spracovat...

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Podľa ktorej novelizácie by malo byť sprostredkovanie poistenia vyňate??
    Podľa §37 Zákona o DPH, sprostredkovanie spadá pod koeficient.
    Ak sa nieco zmenilo, rada získam nove info!!
    Pekny deň!

    Cestovná kancelária

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.