Zavrieť

Porady

Doručenie výpovede - čo sa počíta za dátum doručenia?

Zdravím, potrebujem poradiť, nikde som sa nedočítala, čo sa považuje za dátum doručenia výpovede.
Ak pošlem výpoveď poštou posledný deň v mesiaci, je dátumom výpovede posledný deň, alebo až deň kedy výpoveď bude doručená zamestnávateľovi?

V prípade, že platí až dátum doručenia, je platné prebranie výpovede sekretárkou, ktorá poštu obvykle preberá?
Šéf nie je v kancelárii, je tu raritne, takže nemám možnosť dať podpísať prebranie priamo jemu.
Viete poradiť decká?
Vďaka
Tweety decká? to hádam nie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pri osobnom doruceni moze prebrat pisomnost osoba, ktora standardne postu prebera a potvrdi na kopii jej prebratie.
    Pri doruceni postou je za dorucenie povazovany den, kedy prijimatel/adrsat preberie dorucenu zasielku.
    Poslat vypoved mozes aj kurierom, ktory ju doruci este zajtra.

    Urcite nestaci podat posledny den v mesiaci vypoved na poste, aby sa VD zacala pocitat od nasledujuceho mesiaca, lebo podanie na poste nie je dorucenie.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    V prípade doručovania poštou je rozhodujúci okamih doručenia písomnosti, nie jej podania na pošte na prepravu....

    viac : http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000...ypovednej-doby
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 si ma predbehla
    evuš ..zmažem ?
    ketums Vďaka, máme celkom unikátnu situáciu, na mojom pracovisku sa nenachádza žiaden môj priamy nadriadený, čiže nemám ako podať výpoveď nadriadenému. Dievča, ktoré písomnosti preberá, na to nemá splnomocnenie, ale preberá ich, ak jej to dám podpísať, dá sa to považovať za prebrané?
    Pretože inak mi to zamestnávateľ dosť sťažil, mne až dnes povedali, že ma chcú prijať, takže musím podať výpoved dnes, alebo zajtra a ako hovorím, nikoho nadriadeného na pracovisku nemám.
    evuš Daj si potvrdiť prevzatie dokumentu /kópiu/ dievčine, čo preberá písomnosti, bude sa to brať ako doručené...
      zbaliť

    Doručenie výpovede - čo sa počíta za dátum doručenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.