Zavrieť

Porady

Výpočet nevyčerpanej dovolenky zamestnanca, ktorý je PN počas výpovednej doby

Ahojte. Zamestnanec - PN od konca apríla 2016 až po dobu, kedy končí PP teda do 30. 6. 2016. Zostatok dovolenky z min roka nie je, dovolenka na rok 2016 - 4 týždne. V roku 2016 vyčerpal z nej zatiaľ 2,5 dňa dovolenky. Hrubá mzda 600 €, počet odprac. hod. v týždni = 40 hod. Ako vypočítam zostatok dovolenky, ktorú mu má zamestnávateľ preplatiť? Má nárok na vyplatenie nevyčerpanej dovolenky za dobu, čo je na PN? Ďakujem.
Naposledy upravil Krisstina : 28.04.16 at 15:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak okrem tejto DPN nemal inú alebo nebol iný dôvod na krátenie nároku a odpracoval aspon 60 dni, vznikne mu nárok na pomernú čast D za KR vo výške 6/12 z ročného nároku.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Krisstina môžem vedieť ako ste to vypočítali a aký je výpočet ďalej? alebo odkaz na zákon, kde by som to našla, veľmi by to pomohlo
    Tweety ZP od § 100. Aký výpočet dalej? Napísala som ti celkový ku skončeniu PP.
    Krisstina Výpočet, ako sa dostanem k sume, ktorá by mala byť vyplatená. Chcela by som to pochopiť, tak ak 6/12 je vlastne polovica (10 dní?), teda 10 dní, -2,5 dní = 7,5 dní x 28 € za deň = 210 € za nevyčerpanú dovolenku?
    Tweety Napíš ročný nárok, bez toho nie je možné vypočítať PČ. Má 20 Dní? Ak áno, PČ -nárok má 10 dní, z nich odpočítaš 2,5 a zvyšok preplatíš priemerkou.
    Krisstina čítam z výplatnej pásky: náhrada za dovolenku = 27,30 €, nárok 20 dní
    je to ono?
    Tweety áno, potom 7,5x27,30
    Krisstina vďaka, veľmi ste mi pomohli, prajem pekný deň
      zbaliť

    Výpočet nevyčerpanej dovolenky zamestnanca, ktorý je PN počas výpovednej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.