Zavrieť

Porady

ako sa zbaviť ježov?

máme problém - možno zvláštny ale nevieme si rady.
trvá to už vyše dvoch rokov - od mája do októbra v nočných hodinách (nie asi každú noc, ale veľmi často) na náš dvor pri rodinnom dome lezú ježe. od polnoci do približne štvrtej ráno - zvyčajne jeden, ale už sme zažili aj noc keď postupne priliezli štyri ježe. pes pri nich zavýja, pokúša sa ich uloviť, zobudí celý dom. snažíme sa ich chrániť, vždy ich odnesieme čo najďalej od domu, ale asi sa potvory vracajú. nechápeme, čo ich na náš dvor láka. vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
Mila123 chodia večerať.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    odstráňte z dvora všetko,čo im môže slúžiť ako potrava.......
    pistacer to moze byt zlozite ... na dvore je vela zaujimavych veci ... pre zvierata ... co moze vyhovovat jezom? Arizona spominal(a?) psie granule ... moze ich lakat aj nieco ine?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    My to riesime tak,ze ked pes ma v noci nejaku "hlucnu zabavku" v noci,ci uz jez,alebo nieco ine,tak psa zoberieme na noc dovnutra a basta.

    DOPLNENIE : nenechavate v miske psie granule,alebo ine jedlo? Jezkovia maju velmi radi granulky,citia ich zdaleka
    Naposledy upravil arizona : 12.05.16 at 21:22
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bjuty smis to sa pes velmi rýchlo naučí...
    možno ti už zavíja, ked chce ísť dnu )
    arizona on je v 80% gaucak, takze je zvyknuty vnutri.Nemusi prosit
    mari2x ešteže máš psa a nie mačku
    Lebo tá by bola voči ježom zvýhodnená.
    afrikánka dá sa aj: psa nechám vonku, a dnu zoberiem na noc to "iné"...obzvlášť, ak má dve nohy...
    pistacer toto je zaujimava myslienka ... psovi v miske par granuli vzdy nechavame ...
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Odchyť, daj do klietky. Pokiaľ bude celá família pokope, odnes ďaleko do lesa. Teraz majú vysokú šancu na prežitie.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Poola, terezamaria, afrikánka, Amstrad
    Nevhodné (1)
    3
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka ...a celí budú zablchavení, iba, ak by si natiahli protichemické kombinézy...
    vlado 33 Lepšie zablchavený ako po smrti.
    afrikánka Juj, veď ja som myslela tých, čo budú ježov prenášať - oni sa celí zablchavia, im som doporučila kombinézu, nie ježom...či inak ?
    willma prečo by mali byť zablchavení - tiež pravidelne vynášam z dvora ježka - lebo naše teľa sa s ním zabáva - a blchy som ešte ani raz nechytila a dokonca ani pes nemá a to je bez chemických postrekov a pernamentne vonku
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ked sme prerabali zahradu, tak sme na jednej strane aj pletivo odstarnili (kvoli priestoru na manipulaciu). Chodili nielen jez, ale aj liska a srny, a to nebyvame na kraji dediny. Po osadeni pletiva uz nechodia. Tak sa pytam - mate plot?

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak majú ježkovia na vašom dvore dostatočné zásoby potravy, bezpečné úkryty, vrátia sa, skúsiť chytiť do sklápacej pasce a vyniesť ich mimo obce, ja mám takú pascu nastavenú na škodnú, ale chytila som už všetky obecné mačky a ježkov, dajú sa chytiť na akúkoľvek návnadu, mne vošiel do pasce na salámu a spapal ju celú, s plným bruškom spokojne odcupital, takže všetky nepochytáš, keď jeden odíde, z okolia prídu ďalšie

    ako sa zbaviť ježov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.