Zavrieť

Porady

Musím účtovať centové vyrovnanie?

Prosím o radu. Vo firme vystavujeme faktúry a program pri niektorých položkách čo vyberáme z cenníka dáva cent. vyrovnanie. Je mi jasné, že keďže máme jednocentovky, nič také by nemalo byť, ale proste je. Mám otázku ohľadom účtovania v PÚ. Ja o ňom neúčtujem na 548 alebo 648, DPH je odvedená správne ako je vyčíslená pred zaokrúhlením a ja potom zaúčtujem na 602 alebo 604 sumu poníženú či povýšenú o ten 1, 2 centy. Máme aj strediska, rozúčtovanie faktúr je náročné, preto som si to chcela aspoň takto zjednodušiť. Len mi vŕta hlavou, či je to ok. Môže to tak byť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Ak sa dá, spravila by som úpravu zaokrúhľovania buď v cenníku alebo vo fakturácii. Napr. aby cenu rozpočítal z ceny s DPH na základ a daň. Vyhneš sa tým centovému vyrovnaniu a účtovaniu o ňom. Ak sa nedá, tiež by som to zaúčtovala na príslušné výnosové účty, veď nakoniec ide o nižšie tržby.
    ZuzanaA V cenníku to neupravím bohužiaľ. Ešte niekto by sa mohol prosím vyjadriť? Ďakujem

    Musím účtovať centové vyrovnanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.