Zavrieť

Porady

Nákup nehmotného tovaru z tretích krajín, následný predaj v EU

Dobrý deň, chcel by som spýtať, pretože odpoveď hľadám dlhší čas ale čím viac toho prečítam, mám v tom väčší chaos ako na začiatku.

Teda takto, jedná sa o nasledujúce:
Slovenská s.r.o. - neplatca dph, nakúpi nehmotný tovar z tretích krajín určený na predaj. V tomto prípade konkrétne SAE (Spojené Arabské Emiráty), táto spoločnosť vystaví slovenskej s.r.o faktúru bez dph. Následne je zakúpený tovar doručený elektronicky.

A moja otázka je, aké má teraz ďalšie povinnosti slovenská s.r.o, ktorá je neplatca dph v momente keď daný tovar predá fyzickej osobe ?

Hlavne mám bordel v dphčke, neviem či ju ja zaplatím hneď na vstupe, teda v momente keď tovar nakúpim. A následne opäť ako ho predám fyzickej osobe alebo ako to vlastne je..

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj ked si neplatiteľ DPH, tak odvedieš DPH v SR z nakúpeného nehmotného tovaru - čo to je? Dá sa označiť za službu?
    Následne ako neplatiteľ predávaš v SR za dohodnutú cenu, DPH neriešiš, len si tržbu započítaš do celkového obratu pre prípadnú povinnú registráciu DPH podľa §4.
    tomino015 V prvom rade ďakujem za odpoveď.

    Ide o licencie k produktom v digitálnej forme, teda vo forme cd kľúča. Myslím, že za službu sa to označiť nedá.

    K zvyšku odpovede, ak som ju správne pochopil, tak povedzme v praxi nakúpim tento tovar za 100€ bez dph, z čoho vyplýva dph 20€, ktorú odvediem predám ho za 150€. Hrubý zisk 30€, ktorý tvorí zaklad dane (povedzme, že si neuplatňujem žiadne výdavky), kde si už ďalej z tohto základu dane vypočítam daň z príjmu a dostanem čistý zisk. Chápem to správne ?

    Nákup nehmotného tovaru z tretích krajín, následný predaj v EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.