Zavrieť

Porady

Ako je to s odpoctom nakladov pri sro

Zacal som sa zaujimat o vytvorenie sro pretoze v blizkej buducnosti budem mozno jednu vytvarat. Uz coto viem ale jedno mi nieje uplne jasne. Viem ze su 2 druhy danovej licencie, platca a neplatca DPH (1000€ vs 500€ rocne) Ak si vyberiem tu lacnejsiu licenciu za 500€ rocne ako neplatca DPH ako to presne funguje? V com je tam prakticky rozdiel. Viem si uplatnovat vydavky ktore som mal pri poskytovani nejakych sluzieb?

Napriklad ze ponukam nejake reklamne plochy na prenajom na nejakej budove a moje naklady su ze platim prenajom sa vyuzitie steny budovy a ze davam vyrobit tie plachty a podobne. Alebo toto plati len pri tej drahsej licencii, tj platca DPH?
Predpokladany obrat urcite neprekroci 15 000€ rocne.

Ak treba este nejake info pre lepsiu radu kludne piste odpoviem na vsetko. Dakujem
Naposledy upravil Nesbin : 20.06.16 at 16:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    licenciu si nevyberas, ta je dana podla toho ci si platitel DPH alebo nie, pripadne ci PO dosiahne obrat nad 500k € ... nemyl si dan z prijmu s DPH

    odporucam pred zacatim podnikania si aspon precitat, okrem inych zakonov aj:
    - zakon o dani z prijmov https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2003/595/
    - zakon o DPH https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2004/222/

    a hlavne uz pred zalozenim sro, si najdi dobru uctovnicku/ka

    tiez pouzi vyhladavac, je tu uz vela zodpovedanych otazok k zaciatkom podnikania

    Ako je to s odpoctom nakladov pri sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.