Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz, tržba z ERP

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala ak máme pokladňu a pravidelne blokujeme tovar a podobne. Mám to do kontrolného výkazu uvádzať každý deň osobitne alebo naraz mesačne?
11 komentárov     zbaliť
kn-alka a kam to chceš uvádzať osobitne? v D1 sa predsa uvádza údaj v spolu sume, tak čo chceš rozpisovať?
anonym123 no lebo pri kontrole mi povedali ze by som mala evidovat kazdy den kedze tie uzávierky maju DKP a mesacná uzávierka nemá
anonym123 A ked bol podaní výkaz ale sa to rozpísalo na 2 riadky tak je potrebné podat opravný?
kn-alka pletieš si 2 veci, v účtovnom programe môžeš evidovať tržby denne, ale program ti so spočíta a do KV vpisuje spolu sumu
anonym123 Aha. Ok. A čo ak mi to dalo na 2 riadky a sme podali KV? je potrebné podať opravný? Keďže mi to program akosi nezlúčil
kn-alka aké dva riadky? sú tam len riadky na 10% a 20%-tnú DPH
anonym123 no ja dávam exportovať z programu a je tam na 20% rozpísané v dvoch riadkoch
anonym123 a tak isto by som sa rada opýtala ako je to pri bločkoch ktoré idú do nákladov tiež sa zrátajú spolu? lebo aj to mi rozpísalo kazdý jeden
kn-alka a aký export pozeráš? mne tiež program vytlačí položkovite bločky, ale potom na stránku fin.správy to exportuje v spolu sume.

Ak ti to tak nerobí, musíš zavolať programátorom.

alebo by možno stačilo prezradiť, v ktorom programe pracuješ a niekto sa tu ozve, kto v ňom tiež pracuje, nemám vešteckú guľu
anonym123 pracujem v OMEGE, dám export do XML a tak dám načítať.
Ďakujem za radu ja sa na to skusim pozriet ak nie tak nahodím ručne.
Ďakujem za radu
dana11 Ak účtujete tržby denne, tak si v Omege v štandardnej tlačovej zostave pre KV časť D1 vytlačíte denné uzávierky,za každý deň v jednom riadku. Pri exporte na FS ich však prenesie do D1 v jednom riadku ako ich súčet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vango je offline (nepripojený) vango

    vango
    Ja účtujem každú dennú uzávierku samostatne. Software mi teda ťahá do Kontrolného výkazu každú uzávierku zvlášť. Nevidím v tom žiadny problém.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    D.1. Údaje o obratoch evidovaných E R P Uvádza sa celková suma obratov (vrátane opráv základu dane) v eurách za príslušné zdaňovacie obdobie za všetky E R P platiteľa dane ( i d e o celkovú sumu obratov z E R P )
    .
    Celková suma obratov sa uvádza s 2 desatinnými m i e s ta m i .

    Kontrolný výkaz, tržba z ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.