Zavrieť

Porady

Správne vyplatenie dovolenky

Od 1.10.2012 do 4.7.2016 som zastupovala kolegyňu na MD na celý úvázok. Od 4.7.2016 som sa vrátila na moje pôvodné miesto a pracujem na polovičný úvázok. Pracujem v školstve a teraz som začala čerpať náhr. voľno a dovolenku, ktorú mi chcú počítať z nového platu, čiže z polovičného úväzku.. Otázka: Nárok na dovolenku mi vznikla vtedy, keď som pracovala na plný úväzok, je to v poriadku, že mi ju chcú vyplatiť z novej zmluvy? Tým pádom by som dostala len polovicu.
ďakujem!
Naposledy upravil mariana2 : 08.07.16 at 19:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pomernú časť dovolenky si si mala vyčerpať pred zmenou úväzku, resp. dohodu o zmene pracovnej zmluvy podpísať až po vyčerpaní pomernej časti dovolenky.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mariana2 Doteraz som ešte novú zmluvu nepodpísala, môžem ešte žiadať o vypočítanie pomernej časti dovolenky? A čo, keď nebudú ochotní to spraviť? Mám na to vôbec nárok?Pomernú časť dovolenky som nemohla skôr čerpať, lebo pracujem ako vychovávateľka, cez školský rok dovolenku čerpať neviem, nikto ma na to ani neupozornil, že sa mi bude počítať z novej zmluvy. ďakujem
    veronikasad Za ktorý rok čerpáš dovolenku ? Aký je tvoj ročný nárok ?
    veronikasad Pracovnú zmluvu si mala na zastupovanie konkrétnej pracovníčky počas MD a RD a táto sa 4.7. vrátila späť do práce ?
    mariana2 za rok 2016, 45 dní, momentálne mám 39,5 dňa dovolenky
    áno, zmluva bola na zastupovanie a 4.7. sa vrátlila späť
    veronikasad 45/12*6=22,50 dňa dovolenky pri plnom úväzku.

    Ak budeš celý júl čerpať dovolenku, skús sa dohodnúť so zamestnávatelom, aby dohoda o zmene prac.zmluvy na polovičný úväzok bola uzatvorená až od 1.8.2016.
    Bohužial, je to na dobrej voli zamestnávatela, žiadny § ZP nebude porušený ak s tým nebude súhlasiť.
    Neprepočítavajú sa dni dovolenky, ale náhrada mzdy za čerpanú dovolenku je platená úväzkom platným v čase čerpania dovolenky.
    mariana2 ďakujem, skúsim sa dohodnúť
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je to tak správne. ak si nespravila - ako píše veronika - teraz už ťažko niečo zmeníš (keďže už od 4.7. máš polovičný úväzok - zastupovanie skončilo).
    Svoje nároky by si mala poznať ...
    môžeš skúsiť presvedčiť zamestnávateľa, že na tvoju prácu je treba vyšší úväzok ..

    Správne vyplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.