Zavrieť

Porady

Ak končí zamestnanec pracovný pomer v skúšobnej dobe bez udania dôvodu, môže zamestnávateľ uplatniť §62 ods 8?

Robím mzdy a pozerám na podklady, kde zamestnanec oznámil zamestnávateľovi že končí v skúšobnej dobe a zamestnávateľ mi tu píše, že použiť jednomesačnú sankciu. Ja si myslím, že to možné nie je.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak bola v prác.zmluve dohodnutá skúšobná doba nie je možné uplatniť žiadnu sankciu

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Spravne si myslis, zamestnavatelovi tam daj poznamku, nech si nastuduje pojmy vypoved, skoncenie PP v skusobnej dobe a vypovedna doba.
    IvetaH Budem musieť s ním ukončiť spoluprácu, lebo bojujeme mesiac čo mesiac. So všetkým máme problém. Uberá mi to energiu aj čas.
    Katy a R vydržať ... niekdy stačí "podstrčiť" papierik s citáciou zákona Akože - príde na to sám

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pokiaľ končí v skúšobnej dobe, tak nemôžete použiť žiadnu jednomesačnú sankciu.

    § 72
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe


    (1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

    Ak končí zamestnanec pracovný pomer v skúšobnej dobe bez udania dôvodu, môže zamestnávateľ uplatniť §62 ods 8?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.