Zavrieť

Porady

Je výpoveď platná počas marodky v skúšobnej dobe, bez akéhokoľvek doručenia výpovede?

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť v oblasti pracovného práva. V septembri som sa zamestnala, mala som skúšobnú dobu 3 mesiace (zmluva bola na dobu určitú, do marca 2016). Po mesiaci a pól (v oktobri) som bola nútená ísť na marodku. Zamestnávateľ mi volal o týždeň neskôr, že sa rozhodli so mnou ukončiť pracovný pomer. Dones mi nebola doručená výpoveď. V zdravotnej poisťovni mi povedali, že v systéme majú, že bol ukončený prac.pomer a marodka ku dňu 2.11.2015. Je táto výpoveď platná? Keď prídem za zamestnávateľom, mám podpísať výpoveď spätne k tomuto dátumu 2.11.?

Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.
S pozdravom
Katarína
3 komentárov     zbaliť
veronikasad D ostala si od zamestnavatels pisomne oznamenie o ukonceni prac.pomeru v skusobnej dobe?
Katka Bumová Nie, práveže som nedostala. Asi mi ho plánuje dať podpísať, keď si prídem prevziať osobné veci. Myslela som, že je povinný mi ho doručiť do určitej doby od ukončenia. Tiež ma zaujímalo, či sa ukončenie prac.pomeru môže podpísať spätne, v mojom prípade k dátumu 2.11.
avalik Kedy ti skoncila pn?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V SD je možné skončiť PP kedykoľvek, aj počas PN. Neide teda o výpoved. Teraz čítam, že si nedostala žiadne oznámenie o skončení PP a aj napriek tomu ťa odhlásili z poistení. Zamestnávateľ nepostupoval podľa ZP, pretože oznámenie o skončení PP mal podľa zákona doručiť.
    Naposledy upravil Tweety : 12.01.16 at 19:14

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Nejedná sa o výpoveď. Keďže nejde o výpoveď, ale o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, tak výpoveď sa nedoručuje. Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe je jednostranný akt.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zamestnávateľ ti nemusí nič dať podpisovať, nepotrebuje tvoj súhlas. ... ale mal by poslať oznámenie ..
    cit zo ZP (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

    Je výpoveď platná počas marodky v skúšobnej dobe, bez akéhokoľvek doručenia výpovede?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.