Zavrieť

Porady

Tunisko

Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti z dovolenky v Tunisku?
skusala som hladat na porade ale akosi bezuspesne.Viete niekto poradit?
Konkretne hotel Panorama v casti Sosse.
Usporiadat
saili saili

saili je offline (nepripojený) saili

ahoj,

konkrétne s týmto hotelom skúsenosť nemám, ale minulý rok som bola v septembri na dovolenke v Tunisku a bola som dosť sklamaná. Hotel bol síce 4* a krásny, ale bolo nám povedané, že neodporúčajú výlety mimo. Boli sme jedine v hlavnom meste Tunise na trhoch.....a v jednej zoo. celý čas sme boli na pláži (typ bibione) a to ja nemusím. a večer ked sme chceli ísť do dediny mala som pocit že živá odtiaľ neodídem. Samozrejme sú tam uzatvorené hotelové komplexy...ale to ako keby si bola v klietke.
určite ti viac odporúčam Grecko........

ale to je na tebe. napísala som len moje osobné skúsenosti.

prajem krásnu dovolenku a daj potom, teda ak sa rozhodneš ísť do Tuniska ako bolo.
aáááá ešte niečo....strava bola fajn.....mali sme all inclusive......ale nápoje boli všetky veľmi sladé......takže 2 týždne som bola na vode......čo ma zase len výhody...nepribrala som.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

filka
Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti z dovolenky v Tunisku?
skusala som hladat na porade ale akosi bezuspesne.Viete niekto poradit?
Konkretne hotel Panorama v casti Sosse.
Ja si zase na rozdiel od saili neviem TUnisko vynachváliť. Jedno je pravda, nie každému vyhovuje určitý typ dovolenky - niekto chce aktívnu, niekto len "leháro".

My sme boli v Tunisku 2x, zakaždým v klubovom komplexe. Má to svoje výhody - máš svoju vlastnú pláž (nie typu Bibione), niekde aj bezplatné lehátka (pri all inclusive). Pravdou je, že hotely v meste nemávajú vlastnú pláž, ale ľudia chodia na spoločnú. Tam býva niekedy problém s miestom a hygienou a dovolenkujúci sú potom nespokojní s celou dovolenkou.

Ak si dáš all inclusive v klubovom komplexe, tak prakticky ani von chodiť nemusíš. Ale nie je problém zobrať si taxi - sú cenovo výhodné, treba sa však vopred dohodnúť na cene. Spýtajte sa niekoho, kto tam bude dlhšie, aká cena, nech to taxikár nepreženie. Mesto je bezpečné, aj keď ho saily vylíčila naopak. Možno je atraktívnejšia alebo blondína, na takésú domáci vysadení. Nie, neublížia, kriminalita je tam veľmi nízka (je to policajný štát), len zízajú, ako keby videli prvý krát ženskú. Dajú sa objednať aj zaujímavé výlety do púšte, do hlavného mesta, navštíviť Kartágo, potápať sa ...

Stravy bolo obidvakrát hojne, hladom sme netrpeli. Ale doporučujem to all inclusive, lebo nápoje v hoteloch a komplexoch sú drahé (pohár coly cca 2 USD).

My sme tam boli vždy v druhej polovici septembra, vzduch bol zakaždým cez 30 st.C, more okolo 26 st.C. Letisko je v Monastire, je to kúsok od mesta Sousse. Na prehliadku Sousse Ti stačí jeden deň, veľa toho tam nie je. V tom má saily pravdu, že nočný život ako v GR tam nenájdeš (kaviarničky, diskotéky). V meste sú len butiky (s dobiedzajúcimi predavačmi) a pamätihodnosti.

AK chceš vedieť niečo bližšie, pýtaj sa.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ja som tam bola v r. 2001 (13.september ) a co sa týka ubytovania, tak suhlasim so saili. v meste sa toho vela nedeje, nakolko je tam zakazany alkohol (ten najdes iba v hoteloch). nie ze by islo o alkohol .
ale na co mi urcite ostanu spomienky, je zajazd po celom Tunise. islo o dvojdnovy fakultativny vylet, kde sme presli takmer celu krajinu zo severu na juh a spat. boli sme na solnom jazere, navstivili sme oazu, jazdili na dzipoch, videli zoo, a hlavne saharu! ten piesok je urcite najjemnejsi na svete (aj ho mam doma za mensi sacok). boli sme este pri mesite, videli krasne koberce. aby som nezabudla aj obydlia domorodcov v zemi! a tiez koloseum, tusim 3.najvacsie na svete. takze ten vylet sa urcite oplati.
chybu sme spravili v tom, ze tento vylet sme si zaplatili az v hoteli, takze 2 dni v hoteli prepadli (co sme tam neboli) a vyslo to trochu drahsie. mozno porozmyslaj o takmto vylete uz na SK, ponukaju aj viacdnove, nakolko na 2 dni je toho vela a hned potom do hotela na plaz lenosit.
hoci sme na výlete minuli 1/3 z celej dovolenky, nelutujem. bol to nadherny zazitok. uz len z toho, ze to bola svadobna cesta.
a co sa este tyka jedla. mne chutilo takmer vsetko. my sme si zaplatili polpenziu ale bohate to stacilo, nakolko aj ranajky aj vecere boli svedske stoly. okusila som aj tavie maso, tak to som nemusela. pitie vo veceri nebolo, ale po dni sme prisli na to, ze si este naberieme melony (tie tam boli neustale) a tie nam zahnali smad.
tak ak tam pojdes, daj vediet o zazitkoch.
stastnu cestu kamkolvek
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Pozri www.kartago.sk , hodnotenie hotelov, najdi si mesto a kontrétny hotel, sú tam len tri hodnotenia, ale konkrétne na Panoramu.
Ja som bola pri Mahdií minulý rok a podľa mňa /zbožňujem leháro/ to bolo niečo super. Dúfam, že budeš spokojná. Uži si to.
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

Dakujem vam vsetkym,dufam ze bude ok:-)
A ako je to s peniazmi,co je lepsie zobrat?Dolare?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
filka
Dakujem vam vsetkym,dufam ze bude ok:-)
A ako je to s peniazmi,co je lepsie zobrat?Dolare?

Naber kopu dolárov, nad Eurami ohŕňali nos.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

filka
Dakujem vam vsetkym,dufam ze bude ok:-)
A ako je to s peniazmi,co je lepsie zobrat?Dolare?
My sme mali aj EUR aj doláre, nemali sme problémy ani s jednou menou. Obe nám v pohode zamenili.

Doporučujem však zobrať menšie hodnoty bankoviek a postupne ich zamienať podľa potreby, nie veľa naraz, lebo TND nedovoľujú vyviezť a musíš ich minúť. Dajú sa aj zameniť späť na letisku, ale musíš mať potvrdenku o výmene valút a dostaneš nevýhodný kurz.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Pridám sa aj ja. V Tunise bolo fajn, dá sa súhlasiť so všetkými názormi. Boli sme v Souse, hotel Orient Palace*****. Keďže po troch dňoch ničnerobenia už bolo načase čosi podniknúť, prešli sme si celé pobrežie od portu El Kantaui až po Medinu v Souse. Je treba použiť taxíky, kde sa musíš vopred dohodnuť na cene. Hotel bol super, strava výborná. Ak sa náhodou pritrafí, že máš izbu dole, alebo z nejakého iného dôvodu nevyhovuje, dá sa za bakšiš 10 USD "vybaviť super room" bez problémov. Oveľa krajšie je okolie a hlavne pláže Mahdie - vychytený hotel Tapsus***, práve tu to funguje s bakšišom, na tento účel je treba mať drobáky v domácej mene, alebo ešte lepšie jednodolárovky. Odporúčam výlety - okruh Tuniskom, Kartágo, auto tu neodporúčajú si zapožičať, ale domorodci sú milí a budu kurizovať, aj keď prechádzkujete s manželom chytení za ruky. Rozhodne je to v Tunise voľnejšie na pohyb ako v Egypte. Zábava slabšia. Tunis odporúčam kdekoľvek. /predovšetkým s Kartágom alebo sever s Azur Reisen/.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ja som tiež bola v Tunise v roku 2001 /13.septembra/ podobne ako Ty Gabi03, tiež sme prešli celú krajinu,vrátane púšte a jazdení na ťavách, bol to neuveriteľný zážitok celý pobyt v Tunise. Krásne hotely, pláže ... ale hotely musia mať viac ako 5 * inak je to na slabšej úrovni /aspoň podľa mojích skúsenosti/ výborna stráva mali sme stále švedské stoly so všetkým čo Ti hrdlo ráči vrátane zmrzlín, zákuskov a ovocia môj manžel obľubuje olivy takže si tam prišiel na svoje, len si musíš zvyknuť na to, že tie turistické centra a strediská sú nádherné ale keď ideš niekde mimo centie, tak to je hrôza - smrad a špina tu nemá obdoby/horšie ako naše rómske osady/ mala som trochu problém zvládnuť cestu z letiska do hotela už v autobuse ma ovanul pach, ktoý je typický pre Tunisko, no proste musela som sa ho naučiť dýchať počas tých 14 dní. Ale inač naozaj fajn. Prajem Ti príjemnú dovlenku.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ZlaticaB
Ja som tiež bola v Tunise v roku 2001 /13.septembra/ podobne ako Ty Gabi03, tiež sme prešli celú krajinu,vrátane púšte a jazdení na ťavách, bol to neuveriteľný zážitok celý pobyt v Tunise. Krásne hotely, pláže ... ale hotely musia mať viac ako 5 * inak je to na slabšej úrovni /aspoň podľa mojích skúsenosti/ výborna stráva mali sme stále švedské stoly so všetkým čo Ti hrdlo ráči vrátane zmrzlín, zákuskov a ovocia môj manžel obľubuje olivy takže si tam prišiel na svoje, len si musíš zvyknuť na to, že tie turistické centra a strediská sú nádherné ale keď ideš niekde mimo centie, tak to je hrôza - smrad a špina tu nemá obdoby/horšie ako naše rómske osady/ mala som trochu problém zvládnuť cestu z letiska do hotela už v autobuse ma ovanul pach, ktoý je typický pre Tunisko, no proste musela som sa ho naučiť dýchať počas tých 14 dní. Ale inač naozaj fajn. Prajem Ti príjemnú dovlenku.
Zlatica, TY už si videla hotel, ktorý by mal viac ako 5*?

V Tunisku si mylím, že je celkom obstojný 4* alebo keď má 3,5*. V porovnaní s našími hotelmi treba z Tuniského označenia ubrať 0,5 - 1 hviezdičku, aby si dostala porovnateľnú kategóriu s našimi.

Inak máš pravdu, Tunisko je významný producent olív a ďatlí (zrejú v septembri a čerstvo sčernalé sú najlepšie).
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ja by som do Tuniska už nikdy nechcela ísť. Stačilo mi jeden krát.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ja sa zasa rozhodujem medzi Tunisom a Egyptom. Chcem ísť last minute a na stránke www.kartago.sk je dosť ponúkaných hotelov. Problém mám v tom ktorí z nich si mám vybrať. Poradíte mi niekto? V Tunise v trojhviezdičkov. hoteloch sú all inclusive a vo väčšina prípadov v 4**** je polpenzia. Mám obavu aby sa all inclus.v trojhviezd. nevyrovnal so stravou s polpenziou v 4****. Ak áno v tom prípade by som radšej brala hotel s 4*.

Ak už niekto z vás bol na dovolenke v Egypte a aj v Tunise môhli by ste mi poradiť, porovnať kde je lepšie?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja som bola v Tunisku 2 x v tom istom hoteli - El Hana Beach v Sousse. Hneď vedľa je hotel CHems El Hana, ktorý má o jednu hviezdu navyše, ale je to úplne jedno. Majú spoločnú hotelovú záhradu s bazénom, palmy, trávička ... Pláž je len cez cestu. Mali sme iba polpenziu, ale to nebolo jedenie, ale obžerstvo. Je však pravda, že sme mali kus šťastia pri výbere hotela, pretože kamoška bola v tom istom meste o pár metrov ďalej a nadáva do dnešného dňa.
Na túto krajinu nedám dopustiť a takisto na sprievodcov z Kartágo tours. Domáci, ktorí študovali v ČR, pohoďáci, ale maximálne ochotní. Výlety sú super, aj keď výlet na Saharu je riadny zaberák, podľa mňa najlepší je folkórny večer.
Iba upozorním veľmi náročných turistov, hlavne hygienických úchylákov, že tie občasné konské maxibobky na ceste patria ku koloritu krajiny, nejaké to zvieratko na izbe - to sa Vám môže stať aj na Slovensku a všadeprítomné prašivé mačičky sú tiež len božie tvory .
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

No teda,moja svagrina sa vratili minuly tyzden z Tunisu-boli v tom hoteli ako ty Johanka-El hana beach a dost ma znechutili-vraj to bol "humus",ze nastastie mali vlastne plachty aj uteraky inac by tam neostala...
S hygienou to tam asi nie je bohvieco vsak?Ale aj na tych hoteloch je to take zle??
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Johanka
Ja som bola v Tunisku 2 x v tom istom hoteli - El Hana Beach v Sousse. Hneď vedľa je hotel CHems El Hana, ktorý má o jednu hviezdu navyše, ale je to úplne jedno. Majú spoločnú hotelovú záhradu s bazénom, palmy, trávička ... Pláž je len cez cestu. .
Johanka , prosím ťa a pláž pri tomto hoteli bola súkromná alebo verejná?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Verejná, ale domorodci tam vôbec nechodili.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

filka
No teda,moja svagrina sa vratili minuly tyzden z Tunisu-boli v tom hoteli ako ty Johanka-El hana beach a dost ma znechutili-vraj to bol "humus",ze nastastie mali vlastne plachty aj uteraky inac by tam neostala...
S hygienou to tam asi nie je bohvieco vsak?Ale aj na tych hoteloch je to take zle??
Zaujímavé , my sme tam naposledy dva roky dozadu, tak naozaj neviem ....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

filka
No teda,moja svagrina sa vratili minuly tyzden z Tunisu-boli v tom hoteli ako ty Johanka-El hana beach a dost ma znechutili-vraj to bol "humus",ze nastastie mali vlastne plachty aj uteraky inac by tam neostala...
S hygienou to tam asi nie je bohvieco vsak?Ale aj na tych hoteloch je to take zle??
Záleží od uhla pohľadu a od očakávania. Taktiež od toho,aký je kto typ. Kritikovi nebude dobrý ani 5 hviezdičkový hotel, vždy si nájde niečo, čo by mohol kritizovať.

Ak ideš do Tuniska, musíš rátať s tým, že na uliciach nebude čisto ako v Singapúre. Že hotel bude mať sem tam rozbitú kachličku na dlažbe, že možno budú trochu vŕzgať dvere.

Neviem, čo konkrétne považovala za humus tá Tvoja švagriná, možno doma žije sterilne. Alebo možno mala smlu, že dostala zle vypratý uterák a už mala pokazenú dovolenku a všetko zrazu videla kriticky.

Kritika je vždy subjektívna. Dvaja ľudia Ti môžu úplne odlišne ohodnotiť ten istý hotel. Nič nie je čierno-biele, medzi tým je kopec odtieňov šedej.

Ak to budeš brať tak, že stráviš tam len týždeň - dva a nebueš sa pozerať na to, že záclona je deravá, ak nájdeš zle umytý tanier, nebudeš z toho robiť vedu, ale zoberiš si druhý - čistý, tak bude aj dovolenka príjmeným oddychom. AK sa budeš naháňať, aby si našla čo najviac chýb na hoteli a službách, tak si z dovolenky nič neužiješ a budeš mať len stres a hádky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

renča1
Ja sa zasa rozhodujem medzi Tunisom a Egyptom. Chcem ísť last minute a na stránke www.kartago.sk je dosť ponúkaných hotelov. Problém mám v tom ktorí z nich si mám vybrať. Poradíte mi niekto? V Tunise v trojhviezdičkov. hoteloch sú all inclusive a vo väčšina prípadov v 4**** je polpenzia. Mám obavu aby sa all inclus.v trojhviezd. nevyrovnal so stravou s polpenziou v 4****. Ak áno v tom prípade by som radšej brala hotel s 4*.

Ak už niekto z vás bol na dovolenke v Egypte a aj v Tunise môhli by ste mi poradiť, porovnať kde je lepšie?
Bol som aj tam aj tam. Podnebie máš skoro rovnaké v oboch krajinách. More je trochu krajšie v Egypte, lebo Tunisko má poväčšinou piesočnaté morské dno, kým Egypt koralové. To je ale tiež relatívne, lebo to môže byť rôzne v závislosti od lokality.

Možno kultúrne povedomie personálu sa mi zdalo trochu vyššie v Tunisku.

Služby sú tiež na podobnej úrovni - záleží od toho, na aký hotel natrafíš. Horšiu kvalitu hotela môžeš nájsť aj v jednej aj v druhej krajine. Zo skúseností by som si vyberal dovolenku v týchto krajinách v zariadeniach klubového typu, nie nejaký hotel v meste. Nie kvôli samotnému hotelu, ale kvôli vlastnej pláži - v kluboch sú lepšie udržiavané a mávajú vlastné zariadenia (lehátky, slnečníky, bar v blízkosti, niekde dokonca v rámci AI dávajú uteráky na pláž).

Zhrnutie: veľké rozdiely medzi TN a EG nie sú. To je ako keby si chcela porovnať pláže v Španielsku a na francúzskej riviére.
0 0
filka filka

filka je offline (nepripojený) filka

Suhlasim s tebou Chobot,je to naozaj o tom co clovek ocakava.
Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať