Zavrieť

Porady

Koniec RD, dvojity pracovny uvazok

Ahoj, potrebovala by som radu. Zamestnavatel mi mi v maji oznamil, ze budem z organizacnych dovodov prepustena po skonceni mojej RD (zostavajuca dovolenka mi bude preplatena)a tak som si aktivne hladala pracu aby som plynule nastupila do noveho zamestnania. Momentalne som v stadiu, ze mam novu pracu, povodny zamestnavatel ma teda prepusti ale az ked si dovolenku vycerpam. Nerozumiem preco mi ju nemoze preplatit a nechat ma teda ist, ked ma uz predtym nechcel. Teraz, ked sa uz dozvedel, ze mam novu pracu sklonuje, ze vlastne odidem dohodou a nie z organizacnych dovodov, teda pridem o odstupne. Okrem toho v novej praci mam o tri tyzdne nastupit a netusim, ci mozem nastupit i ked budem mat hlavny uvazok u povodneho zamestnavatela cerpat dovolenku. Mala by som teda dva 100% uvazky. Porusila by som tak nejaky zakon? Dakujem za kazdu radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes nastupit a v povodnom zamestnani cerpat dovolenku.
    Nie je to problem.
    Ale problem moze nastat, ak si povodny zamestnavatel spomenie stiahnut ta z dovolenky, lebo nieco surne bude potrebovat. Potom to casovo tazko vyriesis.

    Terajsiemu zamestnavatelovi si nic o novej praci vraviet nemala, snazi sa to zneuzit.
    Ukoncit PP dohodou z dovodu rusenia pracovneho miesta jetiez mozne, ale na dohodu treba 2 strany. Pri takej dohode (s udanym dovodom), je odstupne este vyssie ako pri vypovedi.
    Linn Ivka70, velmi pekne dakujem za odpoved. Svojmu zamestnavatelovi som nemala v plane o novej praci nic hovorit, avsak ked zmenil podmienky k tej vypovedi, myslela som, ze skor pochopi moju situaciu a radsej nebude robit problemy. Nevadi, aj tak si mi velmi pomohla. Ked sa nad tym zamyslim, je to ake zvlastne, robim vsetko preto aby som neskoncila na urade prace a aj tak to nie je asi stale dobre ... Dakujem este raz. Linn

    Koniec RD, dvojity pracovny uvazok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.