Zavrieť

Porady

Odstúpenie jediného konateľa

Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť ohľadne môjho odstúpenia z pozície konateľa. V stručnosti popíšem situáciu.
Som evidovaný ako jediný konateľ slovenskej s.r.o. Majiteľom je zahraničná akciovka. Vzhľadom k dlhodobým problémom s nedodržiavaním dohôd z ich strany som sa rozhodol odstúpiť z pozície konateľa, o čom som ich oboznámil doporučeným listom. V obchodnom zákonníku sa uvádza, že do troch mesiacov by malo zasadnúť valné zhromaždenie, ktoré by malo konateľa odvolať, prípadne vymeniť. Ak sa tak nestane, vzdanie sa funkcie je účinné od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí tejto lehoty. Nakoľko trojmesačná lehota už uplynula a valné zhromaždenie nezasadlo, podľa zákona by som už teda nemal byť konateľom danej s.r.o. Neviem však ako mám teraz postupovať, aby som už nebol evidovaný v OR ako konateľ ?

Prosím, poraďte mi. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

    ivetaf
    Treba ísť za právnikom a kópiou listu, ktorý ste zaslali majiteľom , že ste sa vzdali funkcie konateľa a za 1000,- Sk kolok, budete vymazaný z registra ako konateľ

    Odstúpenie jediného konateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.