Zavrieť

Porady

registrácia do soc.poisť.

Ahojte, chcela by som sa opýtať či sa dá zaregistrovať do sociálnej poisťovne aj e-mailom, kvôli II.pilieru. Chcela som sa registrovať ešte rýchlo do II.piliera, a ani som netušila, že keď som od decembra nezamestnaná, tak sa mi zrušila registrácia v sociálnej poisťovni. Potrebovala by som sa zaregistrovať ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba, lebo asi nestihnem tú registráciu II.piliera. Poradíte mi niekto. Ďakujem
Usporiadat
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Zatiaľ sa to nedá, skúšala som registrovať zamestnanca, nakoniec som musela priniesť prihlášku osobne. Takže veľa trpezlivosti v tých nekonečných zástupoch...:-)
Bea
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Mne v NZ povedali na SP, že si môžem vyplniť prihlášku a poslať ju aj poštou. Tak asi takto ano. Potom ale pošli aj kopiu, mali by ti ju potvrdiť a poslať späť. Napokon takto prihlasujeme aj zamestnancov a funguje to, tak prečoby nie pri dobrovoľne poisteného.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Fany
Mne v NZ povedali na SP, že si môžem vyplniť prihlášku a poslať ju aj poštou. Tak asi takto ano.
Dokonca posielanie poštou doporučila aj p. Puobišová v televízii minulý týždeň.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Lenže koľko trvá kým ma zaregistrujú, keby som to dnes poslala poštou?
A poradíte mi kde zoberiem tlačivo, či môže byť z internetu alebo musi byť originál? zatiaľ dík
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Originál nemusí byť, stačí aj z internetu a rozhodujúci je dátum podania na pošte - pečiatka. Pre istotu to pošli doporučene, máš doklad, kedy si to poslala.
Bea
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prosím Vás môžete mi napísať, kde nájdem to tlačivo, lebo som sa hrabala na stránkach sociálnej poisťovne ale tam sú len vzory. Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

toto hľadáš?
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=92
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Asi áno, mala by to byť prihláška FO aspoň myslím, aby som zas nevyplnila zlé tlačivo a nezaregistrujú ma. Prosím Ťa ale neviem to otvoriť, čo s tým?
ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1567
Tam nájdeš aj refistračný list a vyplníš-asi v polke strany
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

To som našla už aj predtým ale ked nato kliknem tak sa mi zobrazí len návod a neviem, čo s tým????????????????,
A ešte sa opýtam, či sa dá poslať poštou aj výpis z daňového priznania r.2005?

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3
To som našla už aj predtým ale ked nato kliknem tak sa mi zobrazí len návod a neviem, čo s tým????????????????,
A ešte sa opýtam, či sa dá poslať poštou aj výpis z daňového priznania r.2005?

Ďakujem
Áno, dá sa poslať výpis aj poštou.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

sybila3
To som našla už aj predtým ale ked nato kliknem tak sa mi zobrazí len návod a neviem, čo s tým????????????????,
A ešte sa opýtam, či sa dá poslať poštou aj výpis z daňového priznania r.2005?

Ďakujem
Výpis z daňového priznania sa dá poslať aj poštou. A pripájam registračný list
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Alebo do podateľne SP.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ďakujem, práve som ho aj ja našla ale neviem či ho mám nejako ponastavovať, v tom návode je to strašne zložito napísané. Neviem či ho mám vytlačiť a vypísať rukou alebo na počítači a potom vytlačiť? A nemá byť červený, lebo mne sa zobrazil čierno- biely, aby mi to zobrali. ďakujem
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Sybila3 zoberú, ja takto priamo vypísané odovzdávam na SP mesačné hlásenia už vyše roka.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Zoberú aj čierno-biele, keďže napr.v Žiline dávali len fotokópie čistých registračných listov. Pokojne si to vytlač čisté a vypíš.
Bea
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže môžem to normálne vypísať rukou?
Veľmi pekne Vám ďakujem.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Prihlášku/odhlášku vždy vypisujem ručne, dvojmo a nosím osobne na SP.
Bea
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No ja som nejaká blbá z toho, neviem čo tam mám vypisovať, SZČO nie som ani zamestnávateľa nemám, kedže som nezamestnaná. poraďte
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Takže poďme po poriadku: v hornom riadku si vyznač okienko prihláška a okienko DPO, v identifikácii (2.) meno, priezvisko - ako je predtlačené a potom ešte kolónku 11 a 12.
Bea
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať