Zavrieť

Porady

Storno faktúry - ešte neodoslané výkazy DPH

Ahojte,

7. 7. 2016 som na základe lístka od lesníka vystavil faktúru za drevo občanovi, nie firme. V piatok 12. 8. 2016 mi však lesník povedal, že drevo nakoniec nebolo odvezené, pretože zákazník nemal dosť peňazí a preto drevo doviezli naspäť. DPH som ešte neodosielal. Ako mám vystornovať faktúru? Mám zmeniť sumy na 0,- a pripojiť si k tomu papier, kde budem mať rozpísanú celú situáciu? Alebo mám v 8/2016 vytvoriť opravnú faktúru a v KV 8/2016 ju dať do C1?

Bude sa niečo meniť v KV a DPH za 7/2016, keď som ho ešte neposielal?

Ešte som storno faktúry nerobil, preto by som Vám bol veľmi vďačný za radu.

Ďakujem
Naposledy upravil Letko : 15.08.16 at 06:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Je to úplné vrátenie (zrušenie) dodávky. Vystav opravnú faktúru kde uvedieš číslo pôvodnej faktúry a mínusom množstvo ktoré bolo na pôvodnej faktúre. Súčasne by som na opravnej faktúre uviedol text. "Sumu uvedenú na opravnej faktúre započítavame na úhradu pôvodnej faktúry"
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko KV a DPH za 7/2016 bude normálny a za 8/2016 bude v KV opravná faktúra v C1 a DPH bude na riadku 26 a 27 s mínusom?
    KloferHladny Záleží od dátumu, kedy drevo doviezli naspäť
    Letko Doviezli ho hneď späť. Musím ešte dodať, že išlo o dodávku pre občana, nie pre firmu.
    Letko Tak už asi viem. Urobím si nový číselný rad na opravné faktúry. Vystavím opravnú faktúru s dátumom vyhotovenia dnešným a dátumom dodania 7. 7. 2016 + číslo pôvodnej faktúry a množstvo mínusom. V 7/2016 KV a DPH to pôjde normálne podľa starej faktúry. Do 8/2016 to bude v KV v časti D. 2. mínusom (keďže je to fyzická osoba nepodnikateľ - občan) a v DPH za 8/2016 v riadkoch 26 a 27 tiež mínusom.

    Môžeš mi to potvrdiť? Ďakujem.
    KloferHladny No, ak to bolo vrátené v 07, dobropis urob tiež do DPH v 07 (aj do KV v 07). Čo sa týka D.2. to je O.K.
      zbaliť

    Storno faktúry - ešte neodoslané výkazy DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.