Zavrieť

Porady

Odoslaná faktúra v dolároch

Potreboval by som súrne poradiť, či by mohla byť vystavená faktúra do zahraničia (ČR) v cudzej mene, v dolároch? A ešte ako je to potom s DPH, či sa má do fakturovanej ceny do zahraničia započítať aj DPH, alebo sa fakturuje bez DPH? Keby ste boli takí dobrí a napísali ste mi čo najviac k tejto téme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Faktúru v dolároch môžeš kľudne vystaviť a čo sa týka DPH je to málo informácií Ak by si dodával tovar do ČR a tá firma by bola identifikovaná pre DPH tak vystavuješ fa bez DPH a ide o tzv. samozdanenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bigger
    Potreboval by som súrne poradiť, či by mohla byť vystavená faktúra do zahraničia (ČR) v cudzej mene, v dolároch? A ešte ako je to potom s DPH, či sa má do fakturovanej ceny do zahraničia započítať aj DPH, alebo sa fakturuje bez DPH? Keby ste boli takí dobrí a napísali ste mi čo najviac k tejto téme.
    Môže byť v dolároch, nevidím tam žiaden problém. Na určenie fa či s dph alebo bez, si napísal málo info.

    lokok je offline (nepripojený) lokok

    lokok
    Môžeš dať fa v akejkoľvek mene. Ja dávam priamo na fa aj prepočet na SKK a to aj kvôli učtovaniu.
    Tak ako písal plavčík o DPH, ak by si mal od danej firmy IČ DPH z ČR, čiže by začinala CZ, davaš bez DPH. Ak nemaš dany údaj, ja by som to dala s DPH.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Postupujte podľa toho, čo fakturujete. Pri službách treba dávať pozor na miesto dodania služby §15,16 Z DPH.

    Odoslaná faktúra v dolároch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.