Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana71
Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Dosť široká otázka. Skús konkrétne o čo ide. Odpovedí je niekoľko.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Marianka, nepýtaj sa v téme prijatie nového zamestnanca na výpoved zamestnanca. Skús vložiť novú tému alebo cez vyhľadávač si nájdi tému výpoved.
0 0
mariana71 mariana71

mariana71 je offline (nepripojený) mariana71

Práve sme jedného prijali a jeden zamestnanec odišiel. Preto som to dala dokopy.Všetko som urobila, len som si chcela overiť či správne. Hlavne ma zaujímalo prihlásenie a odhlásenie do poisťovní, do koľkých dní to treba stihnúť.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

mariana71
Práve sme jedného prijali a jeden zamestnanec odišiel. Preto som to dala dokopy.Všetko som urobila, len som si chcela overiť či správne. Hlavne ma zaujímalo prihlásenie a odhlásenie do poisťovní, do koľkých dní to treba stihnúť.
Do SP prihlásenie deň vopred, odhlásenie deň po skončení.
Do ZP prihlásenie aj odhlásenie do 8 dní.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
DO SP na RL do 8 3 dní od skončenia, uzatvorenia PP, elektronicky deň pred nástupom, do ZP do 8 dní od skončenia, uzatvorenia PP.
Naposledy upravil ZuzanaP : 28.06.06 at 08:26
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana71
Práve sme jedného prijali a jeden zamestnanec odišiel. Preto som to dala dokopy.Všetko som urobila, len som si chcela overiť či správne. Hlavne ma zaujímalo prihlásenie a odhlásenie do poisťovní, do koľkých dní to treba stihnúť.
Prihlásiť do SP, pred začatím vykonávania práce zamestnanca.Odhláška do 8dní po ukončení PP.
Do ZP do 8 dní, odhlásiť takisto.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

odkedy platí, že do 8 dní do SP pri výstupe, ja viem ,že na druhý deň po ukončení PP
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
je to tak, opravujem svoj príspevok

http://www.socpoist.sk/index/index.p...384#Povinnosti

ale text ďalej hovorí aj, že:Lehota na splnenie povinnosti podľa písm. b) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odoslalo faxom alebo elektronickou poštou alebo ak bola informácia podľa písm. b) odoslaná prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS). Tlačivo odoslané faxom alebo elektronickou poštou treba potvrdiť písomne najneskôr do troch dní odo dňa jeho doručenia Sociálnej poisťovni. Informáciu odoslanú prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS) je zamestnávateľ povinný potvrdiť na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou najneskôr do troch dní odo dňa jej odoslania Sociálnej poisťovni.
Naposledy upravil ZuzanaP : 28.06.06 at 08:24
0 0
anawinka anawinka

anawinka je offline (nepripojený) anawinka

Pozeram, ze toto uz je stara tema, ale chcem sa opytat.

Na co vsetko si treba davat pozor pri prijati noveho zamestnanca?

Ake vsetke doklady mu treba vypisat...viem len ze nejake prehlasenie?

dohoda o hmotnej zodpovednosti

prihlasit na socialnu a zdravotnu poistovnu

pracovnu zmluvu
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

na základe čoho prihlásim do ZP zamestnanca, viem, že do sp je to RL, ale ZP?
No už som našla tlačivo aj do ZP, prihlasujem do ZP, v ktorej je zamestnanec poistený?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
na základe čoho prihlásim do ZP zamestnanca, viem, že do sp je to RL, ale ZP?
Do ZP je to Oznámenie
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja som našla prihlášku do všeobecnej zdravotnej, ale neviem nová pracovníčka akú má poisťovňu, možno blbá otázka, zamestnávateľ ju prihlási do svojej poisť.? Alebo do poisť, kde zamestnankyňa poistená? dík
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
ja som našla prihlášku do všeobecnej zdravotnej, ale neviem nová pracovníčka akú má poisťovňu, možno blbá otázka, zamestnávateľ ju prihlási do svojej poisť.? Alebo do poisť, kde zamestnankyňa poistená? dík
Prihlásiš ju do poisťovne, kde je ona poistená. Ak nie si v jej poisťovni prihlásená ako zamestnávateľ, tak sa aj prihlásiš.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pru Pozri príspevok
ja som našla prihlášku do všeobecnej zdravotnej, ale neviem nová pracovníčka akú má poisťovňu, možno blbá otázka, zamestnávateľ ju prihlási do svojej poisť.? Alebo do poisť, kde zamestnankyňa poistená? dík
Zamestnávateľ nemôže mať svoju poisťovňu. Zamestnanec Ti musí povedať v ktorej poisťovni je poistený.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, prosím Vás a na daňovú úrad netreba nahlásiť nového zamestnanca a odhlásiť vystupujúceho, aby som náhodou na niečo nezabudla.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pru Pozri príspevok
ďakujem, prosím Vás a na daňovú úrad netreba nahlásiť nového zamestnanca a odhlásiť vystupujúceho, aby som náhodou na niečo nezabudla.
Na DÚ nič.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No práve mi SZČO, ktorý ide prijímať zajtra tú novú pracovníčku oznámil, že jej do konca mesiace chce dať len dohodu o brigádnickej práci. Idem hľadať nejaký vzor, pri brigádnickej práci ju treba tiež prihlásiť do sociálky?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pru Pozri príspevok
No práve mi SZČO, ktorý ide prijímať zajtra tú novú pracovníčku oznámil, že jej do konca mesiace chce dať len dohodu o brigádnickej práci. Idem hľadať nejaký vzor, pri brigádnickej práci ju treba tiež prihlásiť do sociálky?
Áno, prihlasuješ do sociálnej poisť.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

je jedno či to bude dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o vykonaní brigádnickej práce- ale to som našla len pre študentov.
Aká najnižšia suma musí byť dohodnutá?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Pru Pozri príspevok
je jedno či to bude dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o vykonaní brigádnickej práce- ale to som našla len pre študentov.
Aká najnižšia suma musí byť dohodnutá?
Suma nie je nijak daná - dôležitý je počet hodín. Dohoda o vyk.práce 350 hodín v kalend.roku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať