Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pru Pozri príspevok
mala by to byť preddavková daň, zrážková je ak nie je podpísané vyhlásenie?
Možno Ti toto pomôže:

<TABLE style="BACKGROUND-COLOR: #eeeeee" cellSpacing=10 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD>Čo je zrážková daň

- netreba ju zahŕňať do daňového priznania, v mnohých prípadoch je to však výhodné
- sadzba je 19 %
- daň sa vyberá zrážkou napríklad v prípade výhry, úroku z vkladnej knižky, z peňažnej výhry, dávok dôchodkového sporenia, z príjmu za prenájom nebytových priestorov
- takisto sa môže vyberať z príjmu zo závislej činnosti, ak nepresiahne 5 000 korún a daňovník nepodpísal vyhlásenie
- zrážku je povinný vykonať platiteľ dane pri výplate, poukázaní alebo pri podpísaní úhrady v prospech daňovníka
- zrazenú daň treba odviesť najneskôr do 15. dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac </TD></TR></TBODY></TABLE>
Podstata zrážkovej dane spočíva v tom, že ju nemusíte zahŕňať do vášho daňového priznania. V mnohých prípadoch je však výhodnejšie, keď ju tam predsa len zahrniete.
Spôsob vyberania dane zrážkou nahradil spôsob vyberania dane na základe osobitnej sadzby dane, ktorý bol v slovenskom daňovom systéme účinný do konca roka 2003. Táto forma vyberania dane sa podľa zákona o dani z príjmov používa vo vzťahu k subjektom so sídlom alebo bydliskom v zahraničí, ako aj k subjektom tuzemským. "Touto formou zdanenia sa prenáša zodpovednosť za vyberanie dane na subjekt, ktorý vypláca, poukazuje alebo pripisuje úhradu v prospech daňovníka, čiže na platiteľa dane. Ide o takzvané zabezpečenie dane pri zdroji, čo má význam hlavne pri predchádzaní daňovým únikom. Ide o prípady, keď je výhodnejšie preniesť zodpovednosť za správne a včasné odvedenie dane na platiteľa dane,“ vysvetľuje daňový poradca Dušan Dobšovič.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

pýtala som sa na tú daň v príspevku 95.
čiže odchádzajúcej pracovníčke som vyrátala mzdu, preplatila dovolenku, vždy mala min. mzdu, ale nakoľko sa jej preplatila dovolenka, tak je vyšla vyššia mzda, má podpísané vyhlásenie, takže má uplat. nezd. čiastu 335,47 a zo sumy 48,55 vyrátal program daň 9,22, ktorú má strhnutú z výplaty a zamestnávateľ by mal odviesť na DU. po skončení štvrťroku podám prehľad a hotovo. podám ELDP na sociálku za roky, ktoré odrobila vo firme, vytlačím jej započtový list a potvrdenie o príjme za rok 2009. neviem čo ešte, inak ďakujem za to vysvetlenie zrážkovej dane.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

dobre som to pochopila, tú daň má strhnutú z výplaty a odvádza zamestnávateľ?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Pru Pozri príspevok
dobre som to pochopila, tú daň má strhnutú z výplaty a odvádza zamestnávateľ?
Áno, daň odvedie zamestnávateľ.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, ešte si chcem overiť, odvody SP, ZP sa platia aj z preplatenej dovolenky?
a keď má zamestnanec dovolenku nemá nárok na SL?
ďakujem pekne
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
ďakujem, ešte si chcem overiť, odvody SP, ZP sa platia aj z preplatenej dovolenky?
a keď má zamestnanec dovolenku nemá nárok na SL?
ďakujem pekne
- áno, aj preplatená dovolenka ide do VZ na ZP a SP.
- ak čerpá dovolenku, nárok na SL nemá
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem moc ste mi pomohli, idem zamestnávateľovi oznámiť, aby zaplatiť za ňu daň, dám jej výplatnú pásku. povytláčam jej zostavy, idem ešte pozisťovať aké a dúfam, že už to bude ukončené, ešte ELDP.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prosím Vás, aký konštantný symbol mám dať na úhradu tej dane zo závislej činnosti? 1144? dík
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
prosím Vás, aký konštantný symbol mám dať na úhradu tej dane zo závislej činnosti? 1144? dík
Pred.daň 1144
Zrážk.daň 1744
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
prosím Vás, aký konštantný symbol mám dať na úhradu tej dane zo závislej činnosti? 1144? dík
daň zrážkou 1744
preddavková daň 1144
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, mám vypísané vyhlásenie novej pracovníčky, nastúpila 1.6., teraz neviem v časti IV. by sa malo vypísať, kedy naposledy bol vypl. daň. bonus u predch. zamestnávateľa a mal by to potvrdiť? A časť V. vyplní nový zamestnávateľ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
ahojte, mám vypísané vyhlásenie novej pracovníčky, nastúpila 1.6., teraz neviem v časti IV. by sa malo vypísať, kedy naposledy bol vypl. daň. bonus u predch. zamestnávateľa a mal by to potvrdiť? A časť V. vyplní nový zamestnávateľ?
Tam nepíšeš nič, nakoľko v mesiaci jún/2009 už iného zamestnávateľa nemala.
Ak do 31.5.2009 bola zamestnaná inde, tak predchádzajúci zamestnávateľ jej vydá potvrdenie o zdaniteľnej mzde.... a tam bude uvedené aj prípadné poberanie DB (aj v ktorých mesiacoch).
Ani časť V. nevyplňuj.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aha, dobre, nevyplňujem. Akurát pozerám to potvrdenie za rok 2009, povedala, že poberala daň.bonus, ale v potvrdení nič nie je ani mená detí, ani suma bonusu. Takže bude si uplatňovať asi až od 1.6., musí doložiť rod.listy a potvrd.zo školy.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
aha, dobre, nevyplňujem. Akurát pozerám to potvrdenie za rok 2009, povedala, že poberala daň.bonus, ale v potvrdení nič nie je ani mená detí, ani suma bonusu. Takže bude si uplatňovať asi až od 1.6., musí doložiť rod.listy a potvrd.zo školy.
áno, doloží kópie RL a potvrdenia o návšteve školy
0 0
eby eby

eby je offline (nepripojený) eby

Svojím podpisom vo vyhlásení potvrdzuje správnosť všetkých údajov, teda aj nároku na daňový bónus.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, potrebujem poradiť dnes sme prijali nového zamestnanca a neviem čo všetko mám vypísať vo vyhlásení na zdanenie. Do včera pracovala ešte na zmluvu v inej firme poberala tam aj DB, a z toho zamestnania jej vyplatia aj DB za jún. Potrebujem poradiť čo mám ešte všetko vypísať. Dakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

PROSíM PORADTE
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ak si v inej firme v tomto mesiaci uplatňovala NČZD a DB, tak u vás si bude tieto náležitosti uplatňovať od 07/2009.
Máš 2 možnosti, a to:
1. Dáš tam všade dátumy 1.7.2009 a to bude jasné, že si od tohoto dátumu všetko uplatňuje.
2. Vypíše bod IV. a dá si to potvrdiť u predchádzajúceho zamestnávateľa.

Ja by som volila ten prvý spôsob a je to bez problémov.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, potrebujem poradiť dnes sme prijali nového zamestnanca a neviem čo všetko mám vypísať vo vyhlásení na zdanenie. Do včera pracovala ešte na zmluvu v inej firme poberala tam aj DB, a z toho zamestnania jej vyplatia aj DB za jún. Potrebujem poradiť čo mám ešte všetko vypísať. Dakujem
Z predchádzajúceho zamestnania Ti prinesie potvrdenie, kedy naposledy bol vyplatený DB, za ktorý mesiac. Vo vyhlásení Ti zamestnanec vypíše
a) či si uplatňuje alevbo neuplatňuje nezdaniteľnú časť
b) uplatňuje - neuplatňuje daňový bonus,
časť 1,2/ nezaopatrené deti
a v II. časti
Vyhlasujem, že - dátum, podpis
v III. časti - Vyhlasujem, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám
- Na zdaňovacie obdobie ............. dátum ........ podpis daňovníka.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, taká som strašne nahnevaná, u pracovníka mi bola nahlásená všeobecná zdravotná poisťovňa, tak som ho tam prihlásila, posielala od apríla výkazy a zrazu zisťujem, že on je v spoločnej zdravotnej, čo sa s tým dá robiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať