Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás.Môže mať zamestnanec prosím Vás pekne-podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdanit.časti na daňovníka-u viacerých zamestnávateľov?
Mne sa to javí ako nemožné a nelogické,keďže ide o uplatnenie nezdanit.časti na daňovníka,takto by ukrátil štát na daniach.. ale keď vás o tom zamestnanec presviedča,začnete už pochybovať
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás.Môže mať zamestnanec prosím Vás pekne-podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdanit.časti na daňovníka-u viacerých zamestnávateľov? Nie, súčasne nemôže, NČ si môže uplatniť len raz.
Mne sa to javí ako nemožné a nelogické,keďže ide o uplatnenie nezdanit.časti na daňovníka,takto by ukrátil štát na daniach.. ale keď vás o tom zamestnanec presviedča,začnete už pochybovať
Odpoveď v texte.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ďakujem Ti Tweety
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tvorí sa sociálny fond aj z dohody o vykonaní práce?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
tvorí sa sociálny fond aj z dohody o vykonaní práce?
nie
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Chcela by som sa opýtať, firme-s.r.očke bude robiť na dohodu, respektíve chcel by robiť na dohodu internetovú stránku . Neviem, ako postupovať, s.r.o. mala dávno brigádnikov, teraz ale tri roky nie, tak neviem, či boli odhlásený zo SP ako zamestnávatelia a z DU tiež, či sa to odhlasuje alebo zostávajú stále vedený ako zamestnávatelia, viete mi poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, firme-s.r.očke bude robiť na dohodu, respektíve chcel by robiť na dohodu internetovú stránku . Neviem, ako postupovať, s.r.o. mala dávno brigádnikov, teraz ale tri roky nie, tak neviem, či boli odhlásený zo SP ako zamestnávatelia a z DU tiež, či sa to odhlasuje alebo zostávajú stále vedený ako zamestnávatelia, viete mi poradiť?
V SP je povinnosť odhlášky zamestnávateľa do 8 dní od odhlásenia posledného zamestnanca.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ja si myslím, že aj na DU ste museli byť odhlásení, ináč by ste dávali prehľady štrťročne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Adula Pozri príspevok
Ja si myslím, že aj na DU ste museli byť odhlásení, ináč by ste dávali prehľady štrťročne.
pozri § 39 odst. 11 ZoDzP :

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

musím sa pohrabať v starých papieroch. lenže zas kvôli jednej dohode prihlasovať, ten dotyčný je zamestnaný, takže na dohodu o vytvorení webstránky, chce 300€ čistého, takže asi by to malo byť 371€, z toho by malo byť do sp 0,8 % A 0,25 %. čiže náklad bude 374,90. A z 371,- sa zrazí daň , čo je 70,49 a v čistom to má 300,51. Dobre počítam, alebo nie?Potom by sa zase mali odhlásiť aj z DU aj zo SP. Len neviem, či sa to kvôli jednej dohode oplatí.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
musím sa pohrabať v starých papieroch. lenže zas kvôli jednej dohode prihlasovať, ten dotyčný je zamestnaný, takže na dohodu o vytvorení webstránky, chce 300€ čistého, takže asi by to malo byť 371€, z toho by malo byť do sp 0,8 % A 0,25 %. čiže náklad bude 374,90. A z 371,- sa zrazí daň , čo je 70,49 a v čistom to má 300,51. Dobre počítam, alebo nie?Potom by sa zase mali odhlásiť aj z DU aj zo SP. Len neviem, či sa to kvôli jednej dohode oplatí.
Ak mu chcete dať rovných 300€, tak odmena za vykonanú prácu je v hrubom 370,36€, odvody na ÚP a GR je 3,80€, daň 19% je 70,36.
Celkové náklady sú 374,16€.

Máte aj inú možnosť, ako dohodu. Môžete s ním uzatvoriť buď zmluvu o dielo, alebo autorskú zmluvu, pri ktorých nie je treba prihlasovať do SP.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

kde sa viac dočítam o tých zmluvách, alebo mi vieš ty o nich napísať viac, čo mi z nich vyplývajú, respektíve s.r.očke aké povinnosti.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím vás, čo vyplýva z tých zmlúv s.r.očke? ale podotýkam, že dotyčný, ktorý bude robiť stránku je zamestnaný, nie je SZČO.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, som tu zase, idem preplácať dovolenku, do konca apríla má nárok na 8,5 a starú nevyčerpan 4 dní, takže 12,5 dňa. Nový priemer na dovolenku, ktorý je platný na II.Q. vyššiel nižší ako MM, takže som ho navýšila na 1,8671, tak by mi vyšla MM 295,5. Týmto priemerom by som mala prerátať aj 12,5 dňa na preplatenie. Z prepl. dovolenky sa tiež platia odvody do SP,ZP? myslím, že áno, doteraz mala MM, takže neplatila sa daň, ale po odpočte nezdan.čiastky, mi vyrátalo daň zo sumy 48,55, čo je daň 9,22 €. Takže potom v prehľade, ktorý bol doteraz nulový, budem uvádzať 9,22? je to dobre, díky moc
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
ahojte, som tu zase, idem preplácať dovolenku, do konca apríla má nárok na 8,5 a starú nevyčerpan 4 dní, takže 12,5 dňa. Nový priemer na dovolenku, ktorý je platný na II.Q. vyššiel nižší ako MM, takže som ho navýšila na 1,8671, tak by mi vyšla MM 295,5. Týmto priemerom by som mala prerátať aj 12,5 dňa na preplatenie. Z prepl. dovolenky sa tiež platia odvody do SP,ZP? myslím, že áno, doteraz mala MM, takže neplatila sa daň, ale po odpočte nezdan.čiastky, mi vyrátalo daň zo sumy 48,55, čo je daň 9,22 €. Takže potom v prehľade, ktorý bol doteraz nulový, budem uvádzať 9,22? je to dobre, díky moc
áno, tak
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, moc, dokedy treba zaplatiť tú daň na DU? do 15.5.?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a dávam aj nejaký oznam na DU, alebo stačí ten prehľad po skončení štvrťroka? prosím do kedy treba zaplatiť tú daň? díky moc
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pru Pozri príspevok
a dávam aj nejaký oznam na DU, alebo stačí ten prehľad po skončení štvrťroka? prosím do kedy treba zaplatiť tú daň? díky moc
Dáva sa štvrťročný prehľad. Daň uhrádzaš v deň výplat, najsneskoršie do 5 dní od vyplatenia výplat. Pokiaľ je to zrážková daň, tú treba uhradiť do 15. dňa v mesiaci. Keď tento deň pripadne na sobotu alebo nedeľu, tak uhrádaš v najbližší pracovný deň.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

mala by to byť preddavková daň, zrážková je ak nie je podpísané vyhlásenie?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
mala by to byť preddavková daň, zrážková je ak nie je podpísané vyhlásenie?
ak nie je podpísané vyhlásenie a základ dane je do výšky 165,97€ ide o daň zrážkou
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať