Zavrieť

Porady

Vyplatna paska

dobry den,nasiel by sa nejaky dobry clovek,ktory by mi "prelustroval" vyplatnu pasku? Ak ano,napiste mi prosim spravu...dakujem:-) mzdovej som sa opýtala,do akeho st.koeficientu nas radi,povedala že 1,max. 1,2.ak patrím do 1,2 ,nemala by som mať zakl.mes.plat miesto uvedených 405,486?
Naposledy upravil Lucia0603 : 01.10.16 at 06:15
20161001_091317.jpg  
arizona Tu sa radi verejne,na skle.Mozes si na paske zaciernit osobne udaje,skopirovat a prilozit sem do prilohy,urcite ti niekto poradi
Lucia0603 Arizona,dakujem,uz som to tam hodila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    dopln aku pracu vykonavas, aky stupen narocnosti prace mas uvedeny v pracovnej zmluve

    vseobecne podla ZP:

    a) pracovné miesto zodpovedajúce prvému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov,
    b) pracovné miesto zodpovedajúce druhému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon ucelených obslužných rutinných prác alebo odborných rutinných kontrolovateľných prác podľa daných postupov alebo prevádzkových režimov, alebo prác spojených s hmotnou zodpovednosťou; výkon jednoduchých remeselných prác; výkon sanitárnych pracovných činností v zdravotníctve; výkon opakovaných, kontrolovateľných prác administratívnych, hospodárskosprávnych, prevádzkovo-technických alebo ekonomických podľa pokynov alebo ustanovených postupov,
    20 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucia0603 veď práve že v zmluve nemám žiaden stupeň..mám uvedene-pomocna kuchárka,ale je to blbosť,obsluhujeme aj stroje,minim.tri...preto sa mi nezdá odpoveď od mzdovej..
    Lucia0603 A keď mi smena pripadne napr.na 24.12,mam neplatene voľno..odpoveď od mzdarky-pan riaditeľ povedal že tak to má byť..my si však myslíme že nemá...
    Ingrid Ondruskova úplne sa strácam....toho 24.12. ste odrobili ak áno nebolo to zaplatené???? alebo ste chceli dovolenku, či čo???
    veronikasad Máš mesačnú alebo hodinovú mzdu? Ak mesačnú, sviatok je súčasťou mesačnej mzdy, nemáš neplatené voľno, ale ani to zamestnávateľ neplatí nič navyse
    Ingrid Ondruskova som bývalá mzdárka, páska je v absolútnom poriadku, pracujete za mesačnú mzdu 405,-EUR/Vaša priemerná hodinovka je 2,35EUR/ + tam máte nejaké príplatky za soboty, nedele+osobné ohodnotenie a preplatenú dovolenku ...37,5 hod., hr. mzda mi vyšla presne 559,81 z toho odpočítané poistenie, daň a stravenky...no všetko mi sedí....asi pri podpisovaní prac. zmluvy a platu ste sa mali hneď na začiatku hádať, že Vaše prac.povinnosti v žiadnom prípade nespadajú do minimálky....držím palce....dneska je taká doba, že nás chcú všade ošuškať!!!
    Ingrid Ondruskova a ešte som zabudla: CELKOVÁ CENA PRÁCE vo Vašom pípade 754,78 EUR, to je suma, ktorú CELKOVO stojíte pána podnikateľa....s odvodmi...so všetkým....
    veronikasad Ingrid, 2.35 je minimálna hod.mzda, nie priemerka. Priemerná je o dosť vyššia.
    Ingrid Ondruskova oh...áno...pardon za terminologiu, už som to dlhšie nerobila.....priemerka je cez 3 EURá....
    jslancik Lucia, to, že obsluhujes "stroje" , ešte neznamená, že je to nejak náročné. Zapnúť mixér, supac na zemiaky a rúru zvládne aj opica, nič v zlom.
    Lucia0603 Tak určite nezapinam rúru,mixer..asi si v takej výrobe ešte nebol,tak pomlc...jeden z nich bol dokonca bezpečnostným ohodnotený tak, "že si nevie predstaviť ako pri tomto fungujeme"...zakvaci ti to ruku a večer si na markize..cca pred pol rokom nariadil bezpecak zamestnávateľovi dať tam kryt atď,ze vraj najviac do 2 mesiacov to skontroluje.este že je október,napravene to nie je a bezpecak nikde...hold,slovensko naše...
    Lucia0603 Ingrid,veronika,dakujem za odpovede:-) a mám mesačnú mzdu,pracujem v nepretr.prevadzke..to znamená,ze keď mi na 24,25,26.12 pripadnu smeny,vedu mi to ako "neodpracovane hodiny" a tym pádom nezaplatené..
    Lucia0603 Ešte sa chcem opytat- takže vlastne som zahrnutá do koef. 1,0 s touto mzdou?
    kopretinka ak máš naplánované smeny na vianočné sviatky a neodrobíš ich,tak to musíš mať zaplatené,akoby si bola v práci.Ak to evidujú ako neodpracované,tak čo potom? Nechýbajú ti hodiny? Asi by zamestnávateľa mal prevetrať inšp.práce.
    Ingrid Ondruskova Jednoznačne patrite do 1ky!!! To, že máte na výplatnej páske o trošičku viacej, to sú rôzne príplatky za víkendy/to Vám MUSIA zaplatiť podľa zák.práce!!!/ a pod. + osobné ohodnotenie...toto všetko je pohyblivá zložka mzdy, ktorú môžete aj nemusíte dostať...hlavne to osobné ohodnotenie....ale základná mzda je minimálka...
    P.S.: keď má niekto na páske hoci ja 1000,-EUR, to je "len" polovica rovnice, treba sa potom aj spýtať, čo sa tými 1000EURami aj skrýva...počet odrobených hodín a ďalšie....nechcem sa moc rozpisovať, lebo ma to v zásade štve, že Slováci robia za smiešne bubáky a keď niekto z "normálnych" ľudí sa približuje slovenskému akože priemeru /čo je tuším dnes už cez 900,-EUR/ tak väčšinou zistím že to majú ale RIADNE oddretéééé.....nadčasy...veľa nadčasov, piatky-sviatky, príplatok za rizikovú prácu apod..../
    Ingrid Ondruskova Ešte sa chcem v zásade vrátiť k tým sviatkom....ja som z "kancelárskeho" prostredia, takže, keď sviatky pripadali napr. na pondelok-utorok-streda...a ja som sedela doma na riťke....toto všetko som mala preplatené......takže podobná analógia aj pre ľudí z výroby.....ak nepreplácajú...súhlasím s kopretinka.....o tej kontrole....
    kopretinka títo majú tisíc eur aj bez príplatkov
    http://www.porada.sk/album.php?album...hmentid=149647
    Ingrid Ondruskova jééj tak strašne som chcela kliknúť na ten odkaz...ale osud mi nedoprial...neviem prečo, ale nedá sa mi to naklikať...no nevadí.....
    Lucia0603 Presne tak,tie hodiny zaplatené nemám..a pracovný fond u nás neexistuje.ked som sa opýtala prečo mi ho nevedú,odpoved bola-miesto 20dni dovolenky máte 21,5 to je miesto toho fondu..či sa mi niečo nepáči..inspektorat?jasné že som písala do presova,prisli takí dvaja starší pani,porehotali sa s "najvyššími" a bolo vybavené..to dokonca nemám ani zmluvu,od 2012 mám len 1 papier kde mám napísané plat.podmienky 327e..
    kopretinka Ingrid,kukni na nové fotky nad šuťákom,alebo skús kliknúť ešte raz
    kopretinka napíš na národný inšpektorát práce,a daj tam aj info,ako prebiehala kontrola z prešova...samozrejme anonymne....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.