Zavrieť

Porady

Opätovne dohodnutý pracovný pomer

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať. Ideme uzatvoriť pracovnú zmluvu so zamestnancom, ktorý u nás pracoval pred 4 mesiacmi a jeho vtedajší pracovný pomer bol uzatvorený na dobu neurčitú.
Moja otázka je, či s ním môžem dohodnúť aj pracovný pomer na dobu určitú. V zákonníku práce sa píše:

  • c) výkonu prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku či výkonu prác, ktorú sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónne práce),

Podotýkam, že tu nejde o prechodný čas a ja osobne by som uzatvorila PP na dobu neurčitú bez skúšobnej doby.
Ale nie som si istá.
Prosím poraďte mi.
Ďakujem pekne
ivka70 Akym sposobom skoncil predchadzajuci PP?
matka35 výpoveďou zo strany zamestnanca 2-mes. výpovedná lehota
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla vsetkeho nejde o opatovne dohodnuty PP (kedze povodny nebol na dobu urcitu), je teda mozne uzavriet klasicky PP ci uz na dobu urcitu alebo na dobu neurcitu aj so skusobnou dobou.

    § 48
    Pracovný pomer na určitú dobu
    ....
    (3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.
    ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matka35 Ďakujem pekne, to znamená, že pokiaľ predtým nie je uzatvorený na dobu určitú tak nejde o opätovne dohodnutý? Veď u nás pracoval pred 4 mesiacmi. A skúšobná doba tam tiež môže byť?
    Môžete mi prosím ešte toto objasniť. Asi to nejako zle chápem....:-(
    Ďakujem pekne
    ivka70 Ano, presne tak, neslo o PP na dobu urcitu, nasledujuci PP nie je opatovne uzavrety PP. Cize moze byt akykolvek - na akom sa v zmluve dohodnu zamestnavatel a zamestnanec.
    Moze byt aj skusobna doba, ta totiz nesmie byt len pri opatovne uzavretom PP.
    matka35 Veľmi pekne ďakujem. :-) Veľmi ste mi pomohli.
    Prajem pekný dník
      zbaliť
    ivka70 17.04.24 07:59 odstránil(a) z Porady
    ivka70 03.10.16 06:12 priradil do Porady

    Opätovne dohodnutý pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.