Zavrieť

Porady

SZČO a povinnosti voči poisťovni počas PN

Zdravím, som szčo a idem na operáciu, takže budem PN. Mám povinnosť to nejako oznámiť zdravotnej poisťovni? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 a mas povinne nemocenske poistenie? budes cerpat nemocenske davky z neho?
lotina mám a budem. Ďakujem
lotina vie niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZP dostáva informácie zo sociálnej.poistovne, ale dosť oneskorené. Preto je vhodné po výplate nem.davok vyžiadať si zo SP potvrdenie o výplate nemocenského a odovzdať ho v ZP. Počas PN- je platiteľom zdr.poistenia štát, nezabudni zaplatiť pomernú časť preddavku za mesiac, v ktorom PN zacala
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Práve som volal so ZP a tam mi kázali poslať oznámenie, niečo také, ako ked sa oznamuje PN za zamestnanca. A že je na mne, či budem stále platiť celé odvody, pri ročnom zúčtovaní mi to vraj vrátia. Tak teraz neviem, asi to pošlem a budem platiť. A mám si vyžiadať aj to potvrdenie zo SP? Ďakujem za odpovede
    veronikasad Ak nemáš vysoký príjem, nedoporucujem platiť preddavky, lebo ak budeš mať preplatok ti ho vrátia po zdanení. Radšej si odlož euraciky na príp.nedoplatok z RZZP za rok 2016

    Neviem do ktorej ZP si volal a ako dlho bude trvať PN. Mne v Dôvere vždy stačilo potvrdenie o poberaní nem.davok zo SP
    veronikasad SP ti potvrdenie vydá až keď dostaneš vyplatené prvé nemocenské, ak PN začne v októbri, tak až po 15. novembri.
    veronikasad Oznámenie o začiatku PN na tlačive ZP poslať mozes
    lotina Zdravím, zo SP mi povedali, že mám platiť , že to potom tiež vrátia. Tak už som z toho mimo.
    veronikasad Kto zo sociálnej poistovne? Máš dlh na poistnom a nevzniká ti nárok na nemocenské ?
    lotina nemám žiadny dlh nikde. ani v jednej poistovni.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    teraz ani nemáš s čím ísť do ZP. Ak - tak počkaj, kým ti príde rozhodnutie o poberaní dávky zo SP - potom budeš mať doklad. nebude to hne´d. inak stačí naskenovať a poslať cez EP. (oni dostávajú síce tiež info zo SP - ale ešte neskôr, ako veronika píše)
    Ja by som do ZP preddavky počas DPN neplatila (ak by o rok vyšiel nedoplatok, radšej zaplatím potom) - ale je to na tebe .
    Do SP - počas DPN sa poistné neplatí ... možno za tento mesiac ak zaplatíš celý ?? (to aby si bola kľudná, že naisto nie je nedoplatok), ..
    Ale je fakt - že teraz SP - ak človek zaplatí viac - vráti pomerne rýchlo. (aspoň u nás) - asi nasl. mesiac.
    lotina Super, ďakujem moc za info. Ja budem platiť, lebo ani poriadne neviem výpočet pomernej časti, budem maród asi tak 2 - 3 týždne a mám zadané trvalé príkazy. Tak mi to hádam potom vrátia. Ešte raz moc ďakujem.

    SZČO a povinnosti voči poisťovni počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.