Zavrieť

Porady

Vypoved po 22 rokoch prace a narok na podporu

Ak dám výpoveď dohodou po 22 rokoch práce u 1 zamestnávateľa / nutia ma k tomu/ aký mám nárok na odstupné a mám nárok na podporu v nezamestnanosti, keď to bude dohodou z mojej strany ? Vdaka
Naposledy upravil ivka70 : 24.10.16 at 11:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypoved dohodou neexistuje, je bud vypoved (s vypovednou dobou) alebo dohoda o skonceni PP. Ani k jednemu ta nemozu donutit.

    Ak uzavries dohodu o skonceni PP bez udania dovodu, nevznikne ti narok na odstupne. Ak tam bude dovod - rusenie pracovneho miesta, tak ano.

    Narok na podporu v nezamestnanosti nezavisi od sposobu skoncenia PP.
    Naposledy upravil ivka70 : 24.10.16 at 11:42

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Pri skončení PP dohodou podľa §60 Zákonníka práce, nárok na odstupné nie je. Spôsob skončenia PP nemá vplyv na nárok podpory v nezamestnanosti.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Základný rozdiel:
    Dohoda je obojstranná - dobrovoľne s ňou súhlasíš ty, aj zamestnávateľ a dohoda je len o tom, na čom sa dohodnete (kľudne sa tam môžete dohodnúť aj na 10násobnom odstupnom napr.) Treba si ju poriadne prečítať ešte pred podpisom a navrhnúť si svoje podmienky "dobrovoľného" odchodu.

    Výpoveď je jednostranná - tzn. buď dáš výpoveď ty, alebo naopak, dostaneš výpoveď a opačná strana s tým nesúhlasí (čiže ste sa nedohodli) tak aj ty, aj zamestnávateľ musíte splniť podmienky stanovené v ZP (výpovedná doba, odstupné a pod.)

    Vypoved po 22 rokoch prace a narok na podporu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.