Zavrieť

Porady

Predaj HIM a odpisy

mam tento pripad: FO, uctuje v JU, predal v marci 04 nepotrebne nakladne auto aj s privesom. Pri jeho nakupe odpocital dph, cize pri predaji vyhotovil fakturu aj s dph. Co sa deje s odpismy, ak to auto este nebolo doodpisovane /co davam do nakladov../? Ci to urobil spravne.

1. ZH auta v case predaja - 7.112,60 /prave v r.2004 by sa doodpisovalo/
2. ZH privesu v case predaja - 30.000,- /odpis v r.2004 by bol 20.000,-, za rok 2005 10.000,-/
3. predajna cena spolu - 23.556,30 + 19% DPH = 28.032,-

On to pochopil takto: za r. 2004 ma narok na polovicny odpis, cize zostatkova hodnota celku je: 3556,30 (7112,6/2) + 20.000,- (20000/2+10000) = 23.556,30 Sk. Preto vyhotovil taktúru na tu sumu. Neviem vsak ci to je spravne a ci ma naozaj narok na polovicny odpis a ak nie, co potom ako to ovplyvni danovy zaklad /odpisy../.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    V roku 2004 sa daňový odpis uplatňuje iba z toho majetku, ktorý je evidovaný ku koncu zdaňovacieho obdobia (s vínimkou vybraných prípadov, ktoré sa odpisujú mesačne). Pri vyradení, aj z dôvodu predaja, sa ako daňový výdavok uplatní daňová zostatková cena ku koncu predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia. Nie je dôležité, za koľko sa majetok predal.

    V JÚ sa teda v rámci uzávierkových operácií v roku 2004 neuplatní žiadny daňový odpis, ale uplatní sa celá daňová zostatková cena na konci roku 2003. Z hľadiska základu dane je to vlastne to isté.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    mudros: tak ak tomu spravne rozumiem, tak na konci roka dam do nakladov ako uzavierkovu operaciu ZH ku koncu roka 2003, t.j. v mojom pripade 37.112,60? Jedine v com je rozdiel, ze tato operacia ma iny nazov - danova zostatková cena?

    a nevznika tam nejaka pripocitatelna, odpocitatelna polozka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.