Zavrieť

Porady

Zastup počas RD

Konci mi zmluva na dobu urcitu. Zam-tel mi chce upravit, predlzit zmluvu na zastup pocas RD(cca 2 roky), pritom zamestnankyna je uz viac ako 1 r. na materskej. Nastupila som 1.7.2015 na novovytvorenu poziciu(kvoli prispevku z upsvar) avsak vykonovam tu istu pracu ako zamest.na RD. Je mozne prdlzit zmluvu na dobu urcitu ako zastup pocas RD pokial tato uz plynie viac ako rok ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je mozne takto (so zastupovanim pracovnicky na RD) predlzit zmluvu ci uzavriet novu na dobu urcitu, kedze zastupovanie je vynimka, ktora sa do 2 rokov a 2 predlzeni doby urcitej nepocita.
    Je na tebe, ci s takym predlzenim budes suhlasit.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eva_1989 Ok. Je mozne aj zastup pocas MD predlzit na dobu urcitu s istym datumom napr. na 1 a 1/2 roka ? teda opacny pripad ako vyssie spomenute.
    ivka70 zastup je mozne predlzit, pokial ide o zastup. lubovolne dlho ..aj na 5 rokov ....
    zvycajne sa zastupovanie nekonci konkretnym datumom, ale udalostou - teda navratom zastupovanej odsoby do prace. Ak ta pojde na MD a RD opakovane bez navratu, mzoe to byt aj niekolko rokov
    eva_1989 tu sa nepredlzuje zastup ale PZ na dobu urcitu, zam-tel uvazuje dat zmluvu (po navrate kolegyne z RD)zamestnankyni ktora ju zastupovala zmluvu na dobu urcitu trebars do 31.12.2017, uz nie zastup.
    ivka70 aj to je mozne, kedze cas kedy bola zmluva na zastupovanie sa nepocita .....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.