Zavrieť

Porady

Chcem začat s chovom sliepok,čo mi poradit.

Dobrý den rozhodol so sa s chovom sliepok vyrobil som si kurník v*h*š 150x80x180 a je poschodový. A výbeh je 3,2x2,2. Či je dobrý a s akými plemenami by ste mi odporučali začat a kolko kusou.Ja by som chcel holandanky 1 kohut+3-4sliepky. A ktomu ešte nejake ale neviem aké. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    záleží, čo od toho očakávaš, chceš chovať sliepky nosnice teda na vajíčka, alebo mäsové typy, alebo len pre potešenie, sú pestovatelia "okrasných sliepok a podľa toho hľadaj na internete, na začiatok ti odporúčam bežné typy sliepok, pre úspešný chov nie je podstatný rozmer kurína, musíš najprv vyskúšať vyváženú stravu pre dosiahnutie dobrej znášky, až potom môžeš začať chovať menej rozšírené typy, ešte odporúčam navštíviť chovateľské burzy, napr. teraz v nedeľu sa koná veľká chovateľská burza v Nitre na výstavisku, sú tam chovatelia s dobrými skúsenosťami a je tam na predaj skutočne široký výber typov
    Naposledy upravil Terezia13 : 24.11.16 at 15:56
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vrazda Hlavne na vajicka sem tam na jedenie
    Terezia13 pozri aj tu
    http://www.rsfarma.sk/nosnice.html
    alebo aj tu
    http://www.plemena-hz.szm.com/sliepky.html
    vrazda A ake by ste mi vy odporučili
    vicktor Ze "okrasna sliepka" - taka nepatri do kurniku, ale do spalne.
    Terezia13 nie, ľudia ich majú normálne vo výbehoch a v kurníku, a sem tam dajú aj vajíčka, tie sa potom ako násada predávajú dosť draho, takže aj tam sa dá nejaké peniažky zarobiť
    Žabinka mne sa označenie okrasná sliepka okamžite spojilo s veľkonočnými kraslicami..
    zk24 Mne so zlatokopkou
    Terezia13 no neviem ako sa volajú tie sliepky hahahahaaaaaaaaaaaaaa
    vrazda nechcem kupit čo nepoznam preto by som rad prijal radu
      zbaliť

    Chcem začat s chovom sliepok,čo mi poradit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.