Zavrieť

Porady

Chcem začat podnikat - ako ale hledat zakazníkov???

Cauky múdre hlavičky

Mam 24 rokov, som na materskej dovolenke a zijem v CR. Viem, ze par zakonov je odlisnych tu a tam, ale princip je rovnaky.

Z precítaných prispevkov som uz zistila v skratke toto:
1. na ŽÚ vybavit živnost /vydajú mi ju do 7 dní/,
2. nahlásit sa na zdrav. poistovnu /predložit ŽL/,
3. o sociálnu poist. sa nestarat, az o rok
4. poziadat na danovom úrade o pridelenia DIC
No a to je myslím na zaciatok vsetko, takze mesacne pri minimalnom zisku budu platit iba 988 Sk poistné na zdravotku, tak?

Ok, tieto zalezitosti si zariadim, ale hlavne je ta moja zivnost:
tu v Cechách v Libereckom kraji, kazdy podniká s bižutériou /pracujem momentálne s jednou firmou - brigádne, ale chcem sa osamostatnit/ - ktorá vyrába korále a expeduje ich do zahranicia /na vyrobu růzencov, nahrdelníkov, prstenov, nausnic.../ - české korale sú najznámejšie v celom svete od firmy PAS Jablonec

ALE MOJA HLAVNA OTAZKA ZNIE:
- prax vo vyrábaní růžencov, nahrdelníkov .... uz mám, mam i materiál na výrobu, ale ako hladat zákazníkov?
- len v mojom meste v Jablonci je asi 10 takých firiem, a kazdá má obrovská klientelu po celom svete ...ALE AKO SI NASLA KLIENTOV?????
PORADTE PROSIM JAK HLEDAT KLIENTOV, A VOBEC OPLATI SA MI ZACAT SO ZIVNOSTOU, KED ESTE NEMAM ZAKAZNÍKOV????
NAJPRV POTREBUJEM ZAISTIT ZÁKAZNÍKOV A POTOM OTVORIT ZIVNOST?
Ale ako ked kazdy chce ICO, DIC...ja uz nevim

PROSIIM PORADTE CO NAJRYCHLEJSIE CHCEM UZ ZACAT!!!! Dakujem

moje ICQ číslo, keby niekto chcel poradit, prosiiiim tak :
255-943-164
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=Fernanda]Cauky múdre hlavičky

Mam 24 rokov, som na materskej dovolenke a zijem v CR. Viem, ze par zakonov je odlisnych tu a tam, ale princip je rovnaky.

Z precítaných prispevkov som uz zistila v skratke toto:
1. na ŽÚ vybavit živnost /vydajú mi ju do 7 dní/,
2. nahlásit sa na zdrav. poistovnu /predložit ŽL/,
3. o sociálnu poist. sa nestarat, az o rok
4. poziadat na danovom úrade o pridelenia DIC
No a to je myslím na zaciatok vsetko, takze mesacne pri minimalnom zisku budu platit iba 988 Sk poistné na zdravotku, tak?


Skús najprv v malom, určité riziko tu je, ale čo ak budeš
najlepšia a presadíš sa aj tam,kde už iní sú usadení?



Do ZP je to 966. /výšku ovplyvňuje MM /

Držíme poraďácke palčeky/len mi nejde tie palčeky vložiť/
0 0
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

Dakujem, ale ako to myslis, "v malom?"
Uz som mala jeden kontakt, ale ked zistil, ze nemam firmu, tak nechcel. Prej vsetci len na faktury :-(
Ako mam dat vediet o mojej novej firme?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Fernanda
Dakujem, ale ako to myslis, "v malom?"
Uz som mala jeden kontakt, ale ked zistil, ze nemam firmu, tak nechcel. Prej vsetci len na faktury :-(
Ako mam dat vediet o mojej novej firme?
Jeden kontakt Ťa nesmie odradiť. Skús osloviť na Slovensku
firmy,ktoré distribuujú bižutériu do predajní,ale mala by si mať
nejaký vzorkovník - fotografie čo ponúkaš,aby si vedeli vybrať.
Vsaď na módne doplnky pre mladých.
Mnohí distribútori dodávajú "za hotové" a keď sa presvedčia
o serióznosti partnera potom prejdú na faktúry. Bohužiaľ doba
je taká,že sa neoplatí moc dôverovať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bolo by dobré , aby si mala niečo ako vzorky Tvojich výrobkov , zhotov okrem toho katalóg , kde budeš okrem iného mať vyobrazené/odfotené výrobky/ , sprav ponukový list včetne ceny, a osobne treba osloviť a navštíviť budúcich potenciálnych klientov.Všade zanechaj ponukový list ,vizitku...... nechaj možno budúcemu klientovi čas na rozmyslenie a uvidíš či sa zadarí.Proste niečo pre to musíš spraviť .Vhodná by bola nejaká reklama výrobkov Tvojej firmy .
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Plne súhlasím so Zitkou a dodávam, že musíš byť presvedčená o správnosti svojej cesty, inak to môžeš hneď zabaliť... Musíš sa dostať do povedomia ľudí, obehať "spolky sv. vojtecha" - neviem, aké su u vás, prípadne osloviť kláštory, farnosti, stánky s náboženskou literatúrou a predajňami, ktoré ponúkajú sortiment svojich výrobkov pre jednotlivé farnosti. Teraz budú napríklad aj prvé sv. prijímania, birmovky, keby si niečo mala pripravené, myslím, že sa dá ponúknuť tovar aj priamo pred kostolmi, aspoň u nás to tak je, že keď je podobná slávnosť, vždy sú tam stánkári... Môžeš zanechať aj nejaký kalendárik s tv. adresou, kontaktom na firmu a pod. Budeš hneď vidieť aj reakciu konečných spotrebiteľov.
Alebo začať oslovovať len distribútorov a ich siete a pobrať sa možno trochu ľahšou cestou, ale tam musíš rátať s tým, že už je nejaká tá konkurencia a aj oni budú chcieť zarobiť a preto budú zisky možno menšie, ale možno zasa vo väčšom množstve..
Je na tebe, ako sa rozhodneš. Len to netreba vzdávať na začiatku. Živnosť si vystav nielen na to, čo chceš v súčasnosti robiť, ale čo by si mohla robiť aj do budúcnosti... Aby si mala "pootvorené" vrátka aj do ďalších dní.
A hlavne, ver tomu, čo chceš robiť. Držím ti palce!
0 0
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

Dakujem Vám vsetkym, katalog, ceny, fotky, vsetko si urobím, aj vizitky :-)
Oslovím kostoly, farnosti, distributorov, predajne, a potom napisu jak som dopadla. Prepacte za moju - čechoslovenčinu - už mi čeština leze na mozok :-)
ESTE BY MA ZAUJIMALO TOTO: ked si teraz vybavim zivnost na vyrobu bizuterie atd., mozem si k tomu dat i inú zivnost, napr. na nakup potravin? Alebo ak budem mat len zivnost na vyrobu bizuterie, mozem potom dostat tzv. Metro kartu, alebo inú a nakupovat potraviny vo velkoobchode, alebo v cash and carry? Dufam, ze viete co myslim :-)
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Fernanda
Dakujem Vám vsetkym, katalog, ceny, fotky, vsetko si urobím, aj vizitky :-)
Oslovím kostoly, farnosti, distributorov, predajne, a potom napisu jak som dopadla. Prepacte za moju - čechoslovenčinu - už mi čeština leze na mozok :-)
ESTE BY MA ZAUJIMALO TOTO: ked si teraz vybavim zivnost na vyrobu bizuterie atd., mozem si k tomu dat i inú zivnost, napr. na nakup potravin? Alebo ak budem mat len zivnost na vyrobu bizuterie, mozem potom dostat tzv. Metro kartu, alebo inú a nakupovat potraviny vo velkoobchode, alebo v cash and carry? Dufam, ze viete co myslim :-)
Myslím, že môžeš na živnosti uviesť jedno aj druhé aj ..... ďalšie, nikto ti predsa nemôže zakázať, aby si vo svojom potravinom obchode predávala trebárs ruženčeky, ktoré si sama vyrobíš. Metro kartu môžeš získať a nemusíš mať živnosť na potraviny, veď v Metro - reťazcoch predávajú všetko možné, nie je to vyčlenené, že len potravinoví predajcovia majú na ňu nárok, ale zaviedli akési nóvum: neviem, či to bude platiť aj v ďalších mesiacoch ale keď si od febr. do apríla 2006 nenakúpila na Metro kartu v súhrne za 1500 Sk bez DPH, registráciu ti zrušili. Ale to je už o inom..
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Fernanda
ESTE BY MA ZAUJIMALO TOTO: ked si teraz vybavim zivnost na vyrobu bizuterie atd., mozem si k tomu dat i inú zivnost, napr. na nakup potravin? Alebo ak budem mat len zivnost na vyrobu bizuterie, mozem potom dostat tzv. Metro kartu, alebo inú a nakupovat potraviny vo velkoobchode, alebo v cash and carry? Dufam, ze viete co myslim :-)
daj si tam hned napr.: maloobchod v rozsahu voľných živnosí, resp.Kúpa tovaru za účelom jeho predaja v rámci voľných ohlasovacích živností.
Ak chceš nakupovať v Metre, resp. v Makre, tak Ti stačí živ. list. nie je potrebné mať tam nič špeciálne zapísané.
0 0
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

aha, velmi pekne dakujem, uz mam zakaznika z Oregónu - USA, ale stale nemam firmu, otec mi este len na slovensku vybavuje výpis z registru, tak uvidime, ci zajemce nestrati dovtedy zaujem :-(
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Fernanda
aha, velmi pekne dakujem, uz mam zakaznika z Oregónu - USA, ale stale nemam firmu, otec mi este len na slovensku vybavuje výpis z registru, tak uvidime, ci zajemce nestrati dovtedy zaujem :-(
Veríme,že sa mu oplatí vyčkať.
0 0
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

Dufam, ze vyčká :-)
Ale mam zase par otazok:
1. Kedze ten zakaznik je z USA, a pošlu mu balík, ako to je s clom? Alebo to s tým nema nic spolecné?
2. obchodné méno - mam do prihlasky v ZL vyplnit obchodné méno, ako mam vediet ci uz je pouzité? Ked chci firmu nazvat napr: A-Z Beads, tak to bude i s mojim menom? Alebo sa to moze volat len A-Z Beads?
3. Co vsetko budem prvy rok platit? Viem ze zdravotne poistenie ale co dalej? Kedy platím Dan z príjmu a kolko?
4. Ak chcem pouzivat i svoje auto, tak mam zaplatit na FU i dan z vozidla /ci ako sa to volá/ a kolko to stojí?

Zatial ma nic ine nenapada, dakujem za odpovede uz nemozem dychat , idem sa radsej napit
0 0
krtoman krtoman

krtoman je offline (nepripojený) krtoman

Chcem Ti robiť účtovníctvo.
0 0
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

krtoman
Chcem Ti robiť účtovníctvo.
CHICHI, jak to???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
krtoman
Chcem Ti robiť účtovníctvo.
Tak začni radami. .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Fernanda
Dufam, ze vyčká :-)
Ale mam zase par otazok:
1. Kedze ten zakaznik je z USA, a pošlu mu balík, ako to je s clom? Alebo to s tým nema nic spolecné?
2. obchodné méno - mam do prihlasky v ZL vyplnit obchodné méno, ako mam vediet ci uz je pouzité? Ked chci firmu nazvat napr: A-Z Beads, tak to bude i s mojim menom? Alebo sa to moze volat len A-Z Beads?

Môže
3. Co vsetko budem prvy rok platit? Viem ze zdravotne poistenie ale co dalej? Kedy platím Dan z príjmu a kolko?
V SR -povinnosť prihlásiť sa do ZP.
Daň podľa toho,aké DP podáš za r.2006
Do SP po podaní DP tiež budeš platiť,ak prekročíš hranicu
12x MM
4. Ak chcem pouzivat i svoje auto, tak mam zaplatit na FU i dan z vozidla /ci ako sa to volá/ a kolko to stojí?
V SR platíš daň z motorových vozidiel,ktorá je vypočítaná
buď z kubatúry ,alebo tonáže vozidla a ešte je rozdiel aj
v tom,koľko si DzMV určia jednotlivé kraje.

Zatial ma nic ine nenapada, dakujem za odpovede uz nemozem dychat , idem sa radsej napit
To sú však podmienky podnikania v SR. Neviem či pomôžu.
0 0
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

dakujem za rady, overim si to jak je to tu. Ste superr!
0 0
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

AHOJKY. ESTE BY MA ZAJÍMALO TOTO:

1. dnes som si kúpila digitálny foták /potrebujem ho do firmy-nafotit korálky na katalog/, bloček mám, je to originál nový so zárukou. Moja otázka: Kedže živnostenský list dostanem do mesiaca, možem si tento foták dat potom do nákladov, alebo ho mam radsej vrátit a kúpit si ho az ked dostanem zivn. list a ICO?

2. Este jedna otázka: pred vydaním zivnostenskeho listu, by som rada jednej pani predala /surne to potrebuje/ pár koralkov, mozem si tento predaj potom dat do nákladov firmy alebo jej mám predat tovar az po zriadení firmy?

DAKUJEM za rychlú odpoved a prajem krásny víkend
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Fernanda
AHOJKY. ESTE BY MA ZAJÍMALO TOTO:

1. dnes som si kúpila digitálny foták /potrebujem ho do firmy-nafotit korálky na katalog/, bloček mám, je to originál nový so zárukou. Moja otázka: Kedže živnostenský list dostanem do mesiaca, možem si tento foták dat potom do nákladov, alebo ho mam radsej vrátit a kúpit si ho az ked dostanem zivn. list a ICO?

2. Este jedna otázka: pred vydaním zivnostenskeho listu, by som rada jednej pani predala /surne to potrebuje/ pár koralkov, mozem si tento predaj potom dat do nákladov firmy alebo jej mám predat tovar az po zriadení firmy?

DAKUJEM za rychlú odpoved a prajem krásny víkend
Môžeš začať podnikať dňom podania ohlásenia o začatí živnosti.
Foťák zakúpený do 30 000 Sk môžeš uplatniť do výdavkov nutných na dosahovanie zdaniteľných príjmov .Zaeviduješ do evidencie drobného majetku .Samozrejme , že nemusím pripomínať , že sa jedná o výdavok vynaložený na podnikateľské účely .

Nad 30 000 zaradíš na kartu Dlhodobého majetku a podľa zaradenia do OS odpisuješ zákonom stanovenú dobu , myslím, že je to 1.OS.


Už máš podané ohl. na ŽL ?

Dohodni sa s klientkou , že doklad jej vystavíš dňom obdržania ŽL, keď už bude známe IČO.
Naposledy upravil Zita5 : 13.05.06 at 18:41
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pokiaľ by si foťák kupovala na faktúru, tak počkaj na ŽL .
0 0
mirotnt mirotnt

mirotnt je offline (nepripojený) mirotnt

ja NIE som poradca, ale len nahoda. na Slovensku je firma DaSen s.r.o. je to vyhradny distributor Jabloneckej bizuterie. skuste sa obratit na nich, ako to bolo s klientelou na zaciatku http://www.dasen.sk stranka je stara, ale kontakt tam je, robim im elektr. obchod zhodou okolnosti, je to znamy. koncom juna bude hotovy, tak sa mozete inspirovat..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať