Zavrieť

Porady

Chcem začat podnikat - ako ale hledat zakazníkov???

Cauky múdre hlavičky

Mam 24 rokov, som na materskej dovolenke a zijem v CR. Viem, ze par zakonov je odlisnych tu a tam, ale princip je rovnaky.

Z precítaných prispevkov som uz zistila v skratke toto:
1. na ŽÚ vybavit živnost /vydajú mi ju do 7 dní/,
2. nahlásit sa na zdrav. poistovnu /predložit ŽL/,
3. o sociálnu poist. sa nestarat, az o rok
4. poziadat na danovom úrade o pridelenia DIC
No a to je myslím na zaciatok vsetko, takze mesacne pri minimalnom zisku budu platit iba 988 Sk poistné na zdravotku, tak?

Ok, tieto zalezitosti si zariadim, ale hlavne je ta moja zivnost:
tu v Cechách v Libereckom kraji, kazdy podniká s bižutériou /pracujem momentálne s jednou firmou - brigádne, ale chcem sa osamostatnit/ - ktorá vyrába korále a expeduje ich do zahranicia /na vyrobu růzencov, nahrdelníkov, prstenov, nausnic.../ - české korale sú najznámejšie v celom svete od firmy PAS Jablonec

ALE MOJA HLAVNA OTAZKA ZNIE:
- prax vo vyrábaní růžencov, nahrdelníkov .... uz mám, mam i materiál na výrobu, ale ako hladat zákazníkov?
- len v mojom meste v Jablonci je asi 10 takých firiem, a kazdá má obrovská klientelu po celom svete ...ALE AKO SI NASLA KLIENTOV?????
PORADTE PROSIM JAK HLEDAT KLIENTOV, A VOBEC OPLATI SA MI ZACAT SO ZIVNOSTOU, KED ESTE NEMAM ZAKAZNÍKOV????
NAJPRV POTREBUJEM ZAISTIT ZÁKAZNÍKOV A POTOM OTVORIT ZIVNOST?
Ale ako ked kazdy chce ICO, DIC...ja uz nevim

PROSIIM PORADTE CO NAJRYCHLEJSIE CHCEM UZ ZACAT!!!! Dakujem

moje ICQ číslo, keby niekto chcel poradit, prosiiiim tak :
255-943-164
Usporiadat
Fernanda Fernanda

Fernanda je offline (nepripojený) Fernanda

Zita5
Môžeš začať podnikať dňom podania ohlásenia o začatí živnosti.
Foťák zakúpený do 30 000 Sk môžeš uplatniť do výdavkov nutných na dosahovanie zdaniteľných príjmov .Nad 30 000 zaradíš na kartu Dlhodobého majetku a podľa zaradenia do OS odpisuješ zákonom stanovenú dobu , myslím, že je to 1.OS.


Už máš podané ohl. na ŽL ?

Dohodni sa s klientkou , že doklad jej vystavíš dňom obdržania ŽL, keď už bude známe IČO.
AHOJKY, DIKY ZA ODPOVED. Este som nepodala ohlasenie, cakam na zaslanie vypisu z registru trestov zo Slovenska, uz je to tyzden, takze este tyzden.
Ale ked som ten fotak kupila uz teraz a datum je dnesny, a zivnost budem mat az o dva - tri tyzdne, tak si to mozem zauctovat do nakladov? Alebo ho mam vratit a kupit az ked budem mat ICO?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Fernanda
AHOJKY, DIKY ZA ODPOVED. Este som nepodala ohlasenie, cakam na zaslanie vypisu z registru trestov zo Slovenska, uz je to tyzden, takze este tyzden.
Ale ked som ten fotak kupila uz teraz a datum je dnesny, a zivnost budem mat az o dva - tri tyzdne, tak si to mozem zauctovat do nakladov? Alebo ho mam vratit a kupit az ked budem mat ICO?
Už to nechaj tak .Uplatníš dňom začatia podnikania .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať