Zavrieť

Porady

Ako vymáhať peniaze ak sa exekútorovi nepodarí ?

Dobrý deň ! Zamestnávateľ mi nezaplatil mzdu za viac mesiacov. Vyhral som súd ! Právna zástupkyňa to dala exekútorovi. Medzitým zamestnávateľ zmenil IČO a podniká veselo ďalej,nepreberá ani listy. Exekútorovi sa nepodarí vymáhať peniaze. Ja som nedostal výplaty a ešte som musel zaplatiť aj poplatky ! Je to možné na Slovensku,že zamestnávatelia móžu takto obísť zákony ? Dočkám sa niekedy svoje peniaze ? Dakujem za odpoveď.
3 komentárov     zbaliť
avalik Vysvetli "zmenil ICO"
Stevo 1 Jednoducho podniká ďalej pod iným identifikačným číslom organizácie.
avalik ICO sa neda len tak zmenit, zamestnavatel bol FO-podnikatel alebo nejaka PO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    A pôvodný zamestnávateľ zanikol? Myslím, že dalo by sa to vyplatiť z rezervného fondu. Skús sa na toto popýtať na sociálnej.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stevo 1 Pôvodný zamestnávateľ zanikol iba v takom zmysle,že zmenil len IČO,názov zamestnávateľa sa nezmenil a ďalej podniká,ako predtým,len má iné IČO.
    jslancik predstavuješ si to veľmi jednoducho. má novú firmu... čo sa stalo so starou firmou, zatiaľ nevieme. Názov sa mohol mierne zmeniť.
    Stevo 1 No,neviem čo sa stalo so starou firmou, Pravdebodobne stará firma nemá žiadny majetok,ani peniaze,lebo posunul to na novú firmu. Aspoň si myslím.
    veronikasad Zamestnávateľ bol s.r.o? Alebo prešiel zo živnosti na s.r.o.?
    Stevo 1 Bol s.r.o. a stále je zapísaný na orsr.sk,ale od r.2013 tam neni žiadny záznam.
    karka Podaj návrh na vyhlásenie konkurzu a žiadaj peniaze z rezervného fondu
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako čítam....
    Povinný si zmenil IČO.... v dobe, keď to už mal v rukách exekútor. Ak medzitým exekútor toho "podnikateľa oboznámil o exekúcii a ten i napriek tomu zmenil IČO, exekútor by sa už mal zamerať na to nové IČO.
    Viď Exekučný zákon - 233/1995 §83 ods.1
    Ak o tom máš vedomosť, vieš to doložiť výpisom z ORSR - nasmeruj tam aj exekútora (ak to on sám nie je schopný).
    Keďže "zamestnávateľ" zmenil IČO - ide asi o s.r.o.
    Kontaktuj exekútora - najlepšie, ak sa dá osobne.
    Stevo 1 Presne neviem kedy zmenil IČO,možno že ešte pred exekútorom,preto nevie to vymáhať. Ale povinný nepreberá listy ani od súdu,ani od exekútora jednoducho nekomunikuje.
    misoft Veď tu všetko zistíš http://www.orsr.sk/ i dátumy A keď nepreberá listy od súdu, to mu nepomôže - už platí fikcia doručenia. A keby to boli nejaké súdne rozhodnutia - tak by sa pán podnikateľ mohol stretnúť s policajtami, ktorí by po neho prišli.... pre porušovanie výkonu úradného rozhodnutia....

    Ako vymáhať peniaze ak sa exekútorovi nepodarí ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.