Zavrieť

Porady

Výdavky súvisiace s dovozom z tretích krajín a DPH

Doviezli sme tovar z Číny. Tento bol našim zástupcom colne odbavený v Hamburgu. Teraz vystavujeme doklad o premiestnení. Máme na tomto doklade (doklade o premiestnení) nadpočítať aj výdavky za vykládku, nakládku a skladovanie tovaru v Hamburgu a prevoz tovaru z Hamburgu na Slovensko alebo tieto služby máme samozdaniť samostatne? Na tieto doplnkové služby pri dovoze máme samostatné faktúry od nemeckého dodávateľa - platiteľa DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    na stranke FS :
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...-dane-a-oprava

    V casti "zaklad dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu" je napisane: Ak by napr. na faktúre od predávajúceho bola uvedená osobitne dohodnutá cena za tovar a osobitne cena za súvisiace náklady s dodaním tovaru, základom dane u nadobúdateľa je dohodnutá cena za tovar, vrátane nákladov súvisiacich s dodaním tovaru.

    Podla mojho nazoru ak mas sluzby suvisiace s manipulaciou a prepravou tovaru od inych dodavatelov, pristupujes k ich fakturam z hladiska DPH samostatne....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKO-HAUS Ale v podstate sa jedná o dovoz z tretích krajín a tam sú faktúry za služby súvisiace s týmto dovozom oslobodené. Stále mám pocit, že by som ich správne mala nadpočítať do toho dokladu o premiestnení ktorý vystavujem ja a samozdaniť spolu s tovarom. Tak neviem.
    martinez do obstaravacich nakladov tovaru tu sluzbu prepravy samozrejme zahrnies, avsak pre ucely samozdanenia DPH ju povazujes ako samostatne plnenie, nakolko nie je fakturovane dodavatelom tovaru ale inym subjektom...
    EKO-HAUS Ďakujem. Budem teda postupovať tak, že samostatne samozdaním dokladom o premiestnení tovaru hodnotu tovaru (ako podklad na určenie sumy použijem colnú deklaráciu od nášho zástupcu v Hamburgu) a samostatné samozdaním služby súvisiace s týmto dovozom (nakládku, skladné, dopravu z Hamburgu na Slovensko). Tu ako podklad použijem faktúru od dodávateľa z Nemecka (platiteľa DPH). Malo by to tak byť správne ?
      zbaliť

    Výdavky súvisiace s dovozom z tretích krajín a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.