Zavrieť

Porady

Vypovedna doba a PN

Dobrý deň nie je mi jasná výpovedná doba a PN, firma dá 28.11.2016 výpoveď zamestnancovi s výpovednou dobou 2 mesiaca,ktorá má začať od 01.12.2016,zamestnanec pôjde od 01.12. na PN predlžuje sa výpovedná doba o obdobie trvania PN? ak nie kedy sa vlastne predlžuje, nejako sa v tom zamotávam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozreme ZP - vyberám z § 64

    (2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
    len pre istotu - doba DPN je ochranná doba

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypovedna doba bezi aj cez PN zamestnanca.
    Cize zacina 1.12.2016 a konci 31.1.2017.
    Ak vsak PN bude trvat dlhsie ako koniec januara a zamestnanec nevyhlasi, ze netrva na pokracovani PP, tak PP neskonci 31.1.2017 ale skonci az poslednym dnom PN.
    Pripadne ak by bezprostredne po PN nasledovala MD a RD, skoncil by PP az poslednym dnom RD (vsetko su to ochranne doby).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps Môže mi zamestnávateľ predĺžiť výpovednú dobu ak počas výpovednej doby budem maródovať napríklad dva týždne a koniec PN bude ešte pred ukončením výpovednej doby? Totiž nerada by som sa dostala do situácie, že nahodou omaródim a budem musieť byť o túto dobu PN dlhšie v pracovnom pomere.
    Tweety psps :PN ti skončí počas VD, PP skončí teda posledným dňom VD.
    dmc Ak som sprave pochopil vyklad § 64

    priklad.
    Ak si dala vypoved a vypovedna lehota konci 31.12.2016 a napriklad zajtra ochories (uz si vo vypovednej lehote) a pojdes na PN tak pokial ti skonci PN do datumu 31.12.2016 (napriklad ti PN skonci 20.12.2016) tak pracovny pomer konci 31.12.2016. (Koli PN sa ti nepredlzuje vypovedna doba)
    Pokial ochories a doba PN bude dajme-tomu do 15.1.2017 tak pracovny pomer ti skonci ukoncenim PN dna 15.2.2017 - ak vsak ty ako zamestnanec oznamis ze netrvas na predlzeni pracovneho pomeru tak ti skonci 31.12.2016 aj ked budes stale PN.
    veronikasad Komu v komentároch odpovedate psps alebo vanessa2
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.