Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Prosím o pomoc pri výpočte dovolenky.... zamestnankyňa pracovala od 6.9.2016 do 30.11.2016. Program mi vypočítal 3,5 dňa dovolenky... Ročný nárok má 20 dní.Je výpočet správny? Mne to vychádza 4 dni.... má odpracovaných 62 dní a krátim mu 16 dní....???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja som napocitala 61 odpracovanych dni, narok je na pomernu cast rocnej dovolenky za kazdy cely mesiac trvania pp na 1/12 rocneho naroku.
    cele mesiace boli len oktober a november, ma teda narok na 2/12 rocneho naroku.
    20/12 *2 =3,33333 co je 3,5 dna.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nič mu nekratis. Keďže odpracoval 60 dní, vznikne mu nárok na pomernú časť dovolenky za kalendárny.rok. pracovný pomer v septembri netrval celý mesiac, tak len 2/12 ročného nároku, t.j 3.5 dna

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má nárok na 5/12 z ročného nároku, t.j. 8,3333 dňa. Nemáte to teda správne ani ty, ani program.
    Kedže si ten dátum začiatku PP opravila, tak napíšem ešte raz odpoveď:
    vznikol je nárok na PČ D za KR a tá je vo výške 1/12 za každý celý mesiac, teda celkom 2/12., čo je pri ročnom nároku 4 týždne vo výške 3,333 dňa, po zaokruhlení 3,5 dňa.
    Naposledy upravil Tweety : 02.12.16 at 07:39
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karka Pardon bolo to od 6.9....
    Tweety , dala som si tú námahu, a vyšlo mi 61 , ale na výške nároku to nič nemení,, zostáva vo ivýške 2/12., 3,333 dňa je teda správne. po zaokruhlení 3,5 dňa
    karka Nechcem spochybňovať výpočet ....ale mozete mi ho napísať? Prečo za necelé 3 odpracované mesiace 4/12??
    ivka70 .
    Tweety karka nemám tam 4/12
    ivka70 4/12 boli v komente, ktory si prepisala, bolo by dobre vymazat tie chybne udaje aj z prispevku, matie to cele, ked nie je vidiet zmeny
    karka Ďakujem
    Tweety nie sú chybné údaje, zadávateľká dala zlý nástup do PP, ja som reagovala na jej prvý príspevok, potom sa opravila v dátume komentom, a ja som dopísala novú správnu odpoveď do príspevku
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.