Zavrieť

Porady

Nesprávne údaje odberateľa na faktúre

Som neplatca DPH, ale som registrovaná podľa §7a (t.j. na SK fa sa neuvádza). Slovenský dodávateľ mi ale na faktúru dal IČ DPH a nechce mi zmeniť faktúru - zrušiť tento údaj, lebo "im to systém dáva automaticky že som platca a basta". Čo s tým, ak neviem dodávateľa donútiť opraviť faktúru ? Má uvedenie IČ DPH na mňa nejaký vplyv, ak to tam nechám ? Môže ma daňový úrad nejako postihovať ? Nestalo sa mi to prvý krát, ale vždy som nejako dokázala dodávateľa dohnať k oprave faktúry, alebo som s tým čo to nechcel uznať prestala spolupracovať a faktúru som nedala do účtovníctva (resp. daňovej evidencie), len teraz sa neviem pohnúť a daný dodávateľ je pre mňa v podstate "povinný zo zákona", takže nemôžem s ním prestať spolupracovať resp. nemôžem hocikedy vypovedať zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Pokial tým na teba neprenáša nejakú danovu povinnosť (stavebné práce), tak by som to neriešila....

    Ja to škrtnem a napíšem si tam že som neplatiteľ.
    TaraNoelle OK, urobím to tak. Ďakujem.
    TaraNoelle Chcem sa vrátiť k svojej pôvodnej otázke. Ak mi dodáveteľ neopraví na faktúre, že nie som platca dph, nevyhodí mu kontrolný výkaz nejakú chybu ? Mám zase dodáveteľa, čo to nechce zmeniť, lebo mám proste platné Ič DPH a basta, hoci im vysvetľujem, že na SK faktúrach to nemá byť.

    Nesprávne údaje odberateľa na faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.