Zavrieť

Porady

Zmluva o odkupeni v JU

ahojte, no mam klienta kupili krcmu na zaklade zmluvy o odstupeni pohostinstva....blabala....no bola urcena cena za vsetko vybavenie na nejaku sumu cez 100 tis. Sk pricom k zmluve bude prilozeny inventurny supis veci...hm a ako s tym do uctovnictva ako jednotnu sumu alebo to rozpisat po polozkach...? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    ahojte, no mam klienta kupili krcmu na zaklade zmluvy o odstupeni pohostinstva....blabala....no bola urcena cena za vsetko vybavenie na nejaku sumu cez 100 tis. Sk pricom k zmluve bude prilozeny inventurny supis veci...hm a ako s tym do uctovnictva ako jednotnu sumu alebo to rozpisat po polozkach...? Dakujem


    Rozpísať po položkách .V zmluve by určite nemalo chýbať , že súčasťou zmluvy je aj príloha zariadenia a ešte lepšie by to bolo , keby to bolo napísané priamo v zmluve a vyčíslená jednotlivá suma za položky .
    človiečik Vladimír Ozimý
    no dobre...a co ked je to rozpisane ale nie je k tomu cena....co v takom pripade ako to odpisovat?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Veď práve svoje osobitné ocenenie musí mať napr. budova a zvlášť zariadenie reštaurácie .Inak ako sa chceš prepracovať k stanoveniu odpisov?
    Naposledy upravil Zita5 : 07.07.06 at 04:38

    Daja72 je offline (nepripojený) Daja72

    samouk - účtovník Daja72
    Ahoj Vladimír,
    ja by som to riešila tak, že by som ich dotlačila k tomu, aby to rozpoložkovali aj zo sumou, inak by som im to ako účtovníčka neprevzala.
    Ahoj Daja
    človiečik Vladimír Ozimý
    no dobre ja si tiez myslim ze treba ocenenie ale dajme tomu ze cena majetku je 100 tis. Sk a cena odkupenia je 200 tis. SK...to jest tych 100 tisic SK je vlastne odstupne do nakladov...alebo mylim sa?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Vladimír Ozimý
    no dobre...a co ked je to rozpisane ale nie je k tomu cena....co v takom pripade ako to odpisovat?
    Vladimír, mám taký dojem, že tvoj postoj k tomu je taký ako to nespraviť. Predsa dám befel kupujúcemu, aby spravil s predávajúcim nejakú prílohu s rozpisom. Alebo nech si to spraví sám bez pradávajúceho. Ty predsa potrebuješ na zaúčtovanie konkrétne hodnoty....
    Pekný deň...
    človiečik Vladimír Ozimý
    ahojte vraciam sa k teme...tak som to nakoniec trochu domotal pretoze su dve faktury jedna je ze za odstupenie pohostinstva dost velka suma cez 200 tis. a druha je na predaj majetku v pohostinstve aj z rozpisom...nic tam nerpesiahlo 30000 sk dal som v plnej vyske do nakladov ale ako brat fakturu na odstupenie pohostinstva...ide to normalne do nakladov alebo je to nieco ako goodwill...tym padom odpisy nehmotneho majetku...?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Tá faktúra za odstúpenie nie je niečo ako goodwill. O goodwille a badwille účtuješ len v prípade, že kúpna cena je rozdielna oproti účtovnej hodnote kupovaného podniku.
    človiečik Vladimír Ozimý
    o.k. takže vlastne celú tú faktúru hodím do nákladov a nestresujem, mne ide len o to či to nemám odpisovať to je celé

    Zmluva o odkupeni v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.