Zavrieť

Porady

Môžem spracovať mzdy za december aj pred ukončením mesiaca?

Jeden zamestnanec končí PP k 31.12.2016, ale dnes je posledný deň v práci, potom berie dovolenku. Poprosil o všetky papiere aj peniaze dnes, aby nemusel kvôli tomu chodiť v januári. Ostatní zamestnanci končia 16.12.2016 - potom dovolenka. Mzdy viem spracovať aj dnes, otázka je či môžem. Ďakujem
Dáša_ no, vždy môže prísť neočakávaná udalosť, PN je to najmenej. Aj horšie....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak mu chcete vyjst v ustrety, ja by som mu dnes maualne vypocitala mzdu, cistu mzdu o cosi mensiu mu dala vo forme zalohy a vsetky papiere spolu so zapoctovym listom mu odoslala az v januari, po spracovani realnych miezd, kde bude zuctovana vyplatena zaloha a vyplateny pripadny preplatok.
    Tak je istota, ze zachytis cokolvek ,co sa do konca mesiaca moze udiat (nezavisle na voli zamestnanca ci zamestnavatela).

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Uz som trochu pisal v teme o prenose dovolenky do dalsieho roka.
    Nasa firma sa riadi pravidlami zahranicnej matky. Do 18. v mesiaci treba nahlasit planovanu dovolenku, zrataju sa mzdy a 25. ich mame na uctoch.
    Ak sa vezme dalsia neplanovana dovolenka, spracuje sa v nasledujucom mesiaci.
    Zda sa mi to podivne, ale na otazku ci sa da, odpovedam ano, da sa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Teoreticky sa dá urobiť mzda už terazky všetkým ale prakticky to je už iné. Za ten čas sa môže kadečo udiať a potom to ako budeš riešiť? Budeš musieť opravovať už vypočítané a zaslané mzdy, aj výkazy.... Nedávala by som už terazky všetky doklady do ruky, mzda sa dá opraviť ale s ostatným by bol väčší problém. Veď po doklady nemusí chodiť osobne, zašleš ich na poslednú známu adresu.

    Môžem spracovať mzdy za december aj pred ukončením mesiaca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.