Zavrieť

Porady

Odstupne po dohode RD

Prosim vas o radu, chcela som nastupit do prace z RD, zo zamestnavatelom som sa dohodla na vypovedi dohodou s 2mesacnym priemernym odstupnim, paragraf pouzil 60. Pred nastupom na matersku bol moj plat cca 1200€ v cistom na pasku. Odstupne mi bolo vyplatene necelych 1000€. Mala som este zvysnu dovolenku cca 15dni a myslim ze ani tu mi nepreplatili, je to takto v poriadku?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Na takto položenú otázku sa odpovedať nedá. Zamaz osobne udaje a príloz vyplatnu pasku, skontrolujeme...
tetrao Ziadnu nemam, len dnes mi prisli peniaze na ucet za odstupne. Chcem vediet ci ho vypocitali spravne. Kedze moj zarobok za posledny rok pred nastupom na MD bol cca 1200€
veronikasad Odstupné aj náhrada mzdy za dovolenku sa vypočítava z priemerného zárobku za predchádzajúci.kal.stvrtrok alebo z pravdepodobného priemerného zárobku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bohužiaľ, ked ty nemáš výplatne pásky, poradaci nemajú vestiacu guľu, aby vedeli skontrolovať správnosť tvojej vyplaty. Informuj sa u mzdarky zamestnávateľa
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tetrao Rozumiem, dakujem aj tak aspon za vas cas!
    tetrao A z UP mam narok na podporu? Alebo respektive z coho bude pocitana?
    Tweety musíš mať 730 dní poistenia v posledných troch rokoch
    tetrao 4r som bola zamestnana na dobu neurcitu, na MD sim nastupila februar 2015
    veronikasad Máš nárok na dávku v nezamestnanosti, počas RD trvá poistenie v nezam. Ak trvá pracovný pomer. Či bude dávka vypočítaná z posledného príjmu závisí od toho akým dňom si končila pracovný pomer, či to bolo posledným dňom rod.dovolenky, resp. Či si mala z odstupného platené poistenie v nezam.
    tetrao Nejako nerozumiem asi sa necham prekvapit..
    Ja som si teraz RD prerusila kedze chlap isiel na matersku, ked jemu skonci materska ja pojdem zas na RD. Medzitym co on je na materskej som ja na UP a kedze mam odpracovane za ten cas by som chcela vybrat podporu
    tetrao 30.11.16 mam ukoncenie pomeru dohodou a 1.12.16 nastup na UP
    veronikasad Čomu nerozumieš? Neodpovedala si či si skončila pracovný pomer posledným dňom RD alebo si napr. jeden deň pracovala, resp.cerpala dovolenku. Podstatné to mení vymeriavací základ pre výpočet davky v nezamestnanosti. Keďže nemáš výplatnú pasku, odpovedať sa ti neda
    tetrao Nie nenastupila som do prace vobec ani som si nevybrala dovolenku ani den
    tetrao Chcela som nastupit k 1.12.16 do prace(doniesla som mu oznamenie), dohodli sme sa na vypoved k 30.11.16
    veronikasad Tak sa nechaj prekvapiť, z čoho ti dávku v nezam.vypocita SP
    tetrao Dakujem za cas
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Skontroluj si výplatnú pásku.Ľahko zistíš, čo a ako máš preplatené. Tam to máš všetko rozpísané.
    21 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tetrao Ziadnu este nemam, len dnes mi prisli peniaze za odstupne
    Tweety Ak ti vznikol nárok na odstupné, mala si ho mať preplatené z pravdepodobného zárobku, rovnako aj nevyčerpanú dovolenku. Žiadaj firemnú mzdárku o upresnenie.
    tetrao Co je prosim pravdepodobny zarobok? Ked moja vyplata pred nastupom na MD bola mesacne 1200€ plus minus par 100€
    tetrao Co je prosim pravdepodobny zarobok? Volala som hned riaditelovi, zajtra mi ma povedat vysledok. Len chcem vediet zo zakona na co mam naozaj narok, ci ma nechcu ofajcit
    Tweety to je zárobok, ktorý by si dosiahla, ak by si pracovala, nemusí to byť ten, čo si mala pred MD.
    tetrao A dovolenka sa tiez rata z tohto pravdepodobneho zarobku?
    tetrao A davka v nezamestnanosti sa mi bude z coho ratat?
    Tweety z posledného príjmu, resp, VZ do fondu nezam..
    veronikasad Aku mzdu máš v pracovnej zmluve?
    veronikasad Výška dávky v nezamestnanosti bude závisieť od toho či si končila posledným dňom rodičovskej dovolenky alebo si aspoň čas dovolenky na ktorú ti vznikol nárok vyčerpala
    tetrao 500€
    Tweety Ak si mala 500, prečo potom píšeš o 1200 v čistom? Zrejme si bola platená aj načierno, to sa ale do legálneho príjmu nepočíta.
    veronikasad Zrejme ti odstupné vypočítali len z tarifnej mzdy+náhrada mzdy za preplatenie dovolenku, bez odvodov do sociálnej.poistovne, ak si končila posledným dňom rod.dovolenky
    tetrao Lebo som mala cely rok priatelovu vyplatu, kvoli materskej, pracovali sme v jednej firme a mali sme vymenene vyplaty. On siel teraz na MD a ja som chcela nastupit do prace, lenze sme sa dohodli na vypovedi s odstupnym. Syn ma 20m, prerusila som RD a 30.11. mam ukoncenie pracovneho pomeru a od 1.12 som na urade prace
    tetrao Peniaze som mala ciste, cez socialku vsetky odvody, bolo to cca 1200€ niekedy o nieco viac niekedy menej, vsetko bolo na vyplatnej paske. Viem ze peniaze pomimo by sa neratali
    veronikasad Prepáč, tej tvojej vymene vyplaty akosi nerozumiem
    tetrao Obidvaja sme pracovali v jednej firme, poprosili sme sefa o vymenu vyplaty, mne na ucet sla vyplata mojho muza a jemu moja.. materska mi tympadom vysla maximum
    veronikasad Príloz výplatnú pasku z obdobia pred nástupom na
    MD, výplata sa vymeniť nedá, museli ti niečo doplácať formou odmeny...
    tetrao Nemam bohuzial ziadnu pasku
    tetrao Dostavala som ich aj tam vsetky peniaze boli ale som ich neodkladala
    tetrao Mne tam dokonca ratali jeho dovolenku, jeho zrazky za obedy atd.. vlastne to bola jeho paska s mojim menom a cislom uctu
      zbaliť

    Odstupne po dohode RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.