Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa - výber hotovosti

Dobrý deň, prosím Vás potrebujem radu, alebo skôr upokojiť, pretože sa obávam či som nevysrstila niečo zlé.
Dnes nám šéfka z pokladne zobrala nejakú hotovosť pred odchodom a povedala, že máme skúsiť urobiť výber ak by prišla kontrola, aby nám sedela pokladňa. Postupovali sme podľa návodu v príručke, avšak výber hotovosti sa v R-režime nepodaril. Napísalo že tam nie je dostatok (pr. v pokladni bolo 500 - výber sme chceli urobiť 200 ale nešlo). Tak sme podľa TIPu v príručke, ak chceme vybrať celú ZÁSUVKU naťukali 0,00, avšak prúser nastal, že nám pokladňa urobila výber príklad 50 000 (asi sumu za celý čas, čo registračku úrad má). Teraz neviem, či to v účtovníctve bude sedieť, ak tam bude svietiť výber "neexistujúcich" 50000 alebo či to nie je nejaký problém. Volali sme pánovi, ktorý nám robil registračnú a ten nám povedal, že by to nemal byť žiadny problém, len si nie som istá, či sa na to môžem spoľahnúť. A najmä by ma zaujímalo, ako by odtiaľ mohlo urobiť tak veľký výber keď účtovná závierka sa robí každý deň (mali sme zato, že by tam teda mala byť 0,- a nie akoby všetko od počiatku, keď sa výber robil denne).

Ďakujem za každú odpoveď
3 komentárov     zbaliť
Žabinka v prvom rade napíš, o akú pokladňu ide, lebo každá má svoje špecifiká fungovania..
erpo je to táto pokladňa http://www.novepokladne.sk/produkt/r...euro-50-smart/
veronikasad akú tržbu si mal nablokovanú v tento deň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    Ahoj! Presne takú mám aj ja - Euro-50TE Mini. Keď na nej po dennej uzávierke, nespravíš uzávierku pokladne v Z, tak ti to stále načítava.
    A čo sa týka toho veľkého výberu, veď sa spýtaj vašej účtovníčky. Tuším sa výbery nemusia ani nahadzovať do kasy. Aspoň mne tak bolo povedané. Ide o evidenciu príjmov, nie výdajov.
    erpo no dennú uzávierku robíme stále v Z režime, akurát v príručke je výber hotosti/šeky postup v R režime ako sa vyberá, a je tam TIP ako vybrať celú zásuvku, a po nej sa vybralo akoby všetky pohyby sčítané od začiatku doby. ono keby prišla daňová kontrola, tak rozdiel v pokladni môže byť max. 20 € sa mi zdá, takže preto sme chceli urobiť výber 200€ aby nám sedela s reálnym denným stavom.

    Registračná pokladňa - výber hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.