Zavrieť

Porady

Refundácia príspevku a DPH

Dobrý deň,
sme členmi medzinarodnej organizacie ktrorej platime pravidelne členske príspevky. Poziadali sme ministerstvo o refundaciu tychto prispevkov, to nam vyhovelo a ziada od nas vystavenie faktury na sumu clenskeho prispevku. Chcem sa opytat ci mame takuto fakturu vystavit s DPH alebo bez DPH? Sme platitelmi DPH.

Ďakujem za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1


    Zmocnili sa ma nejake pochybnosti, preto vás prosim o radu ešte raz:


    sme členom medzinárodnej odbornej organizácie do ktorej pravidelne platíme členský príspevok. Kedže sme ako jedina firma zo SR členom tejto organizácia tak po dohode s ministerstvom dopravy, výstavby a reg. rozvoja zastupujeme aj záujmy štátu v tejto organizácii. Ministerstvo nám refunduje výšku členského príspevku na základe faktúry, ktorú vystavíme pre ministerstvo. Moja otázka je či tuto faktúru mám vystaviť s DPH alebo je dodanie oslobodené od DPH podľa §32 zákona o DPH. Na faktúre je uvedené : refundácia členského príspevku - zabezpečenie aktívnej úpčasti na rokovaniach v medzinárodnej odborovej organizácii.



    Za pomoc Vám vopred ďakujem

    Refundácia príspevku a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.