Zavrieť

Porady

Faktura z nemecka s dph

Dobry den, prisla mi faktura z nemecka - poplatok za registraciu do databazy manazerov - s vycislenou 19% DPH..obe strany su platcovia DPH..je to v poriadku? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ericek2701 je offline (nepripojený) Ericek2701

    Ericek2701
    Nákup služby z EÚ

    Slovenský platiteľ DPH si objedná programovacie služby z Českej republiky. Český programátor dodal službu za cenu bez DPH. Slovenský platiteľ (rovnako ako každý iný podnikateľský subjekt) musí prijatú službu samozdaniť. Zo sumy bez DPH (základ DPH) si vypočíta DPH v slovenskej sadzbe a túto uvedie do daňového priznania k DPH. Podľa jeho možností si môže DPH zároveň odpočítať - ideálne v rovnakej sume, akou nákup služby samozdanil. (podrobnejšie http://danovepriznaniedph.sk/samozda...sluzby-postup/)

    Postup pri zdaňovaní služieb je však o čosi zložitejší - závisí od typu služby, postavenia a sídla partnerov a najmä od "miesta dodania služby" ako pravidla, ktorá krajina vyberie daň.

    Dodanie služby do EÚ

    Slovenský platiteľ DPH poskytne reklamnú službu českému partnerovi. Miesto dodania tejto služby - stanovené podľa pravidiel v zákone o DPH - sa nachádza v ČR, službu teda zdaní český odberateľ podľa českých zákonov. Slovenský dodávateľ uvádza dodávku iba v súhrnnom výkaze, v daňovom priznaní k DPH však nie.


    Ale najlepšie by bolo asi overiť na fin.správe,
    pipera Dakujem velmi pekne, prave to miesto dodania je mojim kamenom urazu neviem sa v tom stale zorientovat :/

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Dobrý deň, mám podobný prípad - mám fa z Nemecka na Teamviewer business softvér....tiež obe firmy platci dph a na fa je vyčíslená 20 dph......neviete poradiť, či to je takto správne ? ...podľa mňa by mala byť fa vyčíslená bez dph....ďakujem
    darinabar Dobry deň, mám pred sebou Fa od Teamviewer GmbH - germany dodavky 23.3.2017 - za business softver uvedena suma je bez DPH - odberateľ je platca DPH - cize by malo byt na slovensku samozdanenie - len mam problem na fakture nie je uvedene IC DPH dodavateľa - len ICDPH odberatela velmi pekne dakujem za odpovede
    adrika prepáčte, až teraz som si všimla otázku.....Ja som na fa mala ičdph dodávateľa, ale nakoniec som to zaúčtovala ako keby došlú domácu fa s tým, že dph som dala ako nedańový náklad, keďže sme sa nevedeli dopracovať k správne vystavenej fa....

    Faktura z nemecka s dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.