Zavrieť

Porady

DPH a 3 štáty

Česká firma vyfakturovala mne(slovenskej) ochranné pomôcky pre mojich pracovníkov, ktorí pracovali vo Francúzsku. (Túto prácu ja fakturujem Čechom a oni Francúzom-trojstranný obchod).
Podľa akého § mám účtovať vyfakturované pomôcky? Fa som od Čechov dostala bez ich DPH, pomôcky spotrebovali moji pracovníci vo Francúzsku. Ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Prečo chcete OOPP, kt. spotrebovali Vaši pracovníci fakturovať ďalej ?
    Zabezpečiť OOPP pre Vášich pracovníkov je Vašou povinnosťou.

    DanielaT je offline (nepripojený) DanielaT

    DanielaT
    som z toho trochu zmetena
    pracu fakturujete Cechom a oni Francuzom ale pomocky pises, ze Cesi Vam. Preco?
    Este jedna mala pripomienka. Pokial boli prace vykonavane na hnutelnom majetku vo Francuzsku a ten tam aj zostal a vy to idete fakturovat niekomu mimo Francuzska, ste povinni sa zaregistrovat na DPH vo Francuzsku a fakturovat s Francuzskou DPH. Inak mate pruser ak Vam na to pridu. Slovenske zakony ste neporusili, takze zo strany slovenskych DU Vam nic nehrozi, ide vsak o tie vo FR. Tam ste porusili zakon a ak Vas niekto natre mate problem.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Aby som to upresnila-dodávame výrobky, ktoré z dielov poskladáme na Slovensku a následne idú robotníci na ich konečnú montáž do Francúzska. Česká firma má zmluvu s Francúzmi a na subdodávku im tie práce robia Slováci. Česi ako hlavní dodávatelia poskytujú materiál a ochranné pomôcky. Pre benku: pomôcky fakturujú Česi mne, nie ja ďalej, chcem len vedieť čo s došlou faktúrou a našou DPH-čkou. Čo sa týka Francúzov, asi si to overím u Čechov, ako je to s ich DPH, ale myslím si, že to majú ošetrené. Rada by som však dostala odpoveď na otázku. Ďakujem
    Naposledy upravil AdaG : 07.07.06 at 06:38

    DanielaT je offline (nepripojený) DanielaT

    DanielaT
    ak mate evidenciu o tom, ze im boli poskytnute tieto OP podla mna ide o riadne dodanie tovaru z EU a tak by som to dodanila a uplatnila si aj odpocet

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Ďakujem za odpoveď, mám zoznam prostriedkov, ktoré im poskytli. Musím si ho prejsť (hoci ho napísali len rukou na kus papiera). Čo v prípade, že tam boli aj jednorázové, ktoré spotrebovali vo Francúzsku, aj tam mám nárok na DPH? (to čisto hypoteticky)

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    No, a ešte k tomu je tá DF s májovým dátumom, hoci mi ju konateľ dal až v júni po DPH. Podám dodatočné DP, hoci mi to + a - povinnosť neovplyvní, alebo sa zahrám na hlúpu a šupnem to do júna?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    AdaG
    No, a ešte k tomu je tá DF s májovým dátumom, hoci mi ju konateľ dal až v júni po DPH. Podám dodatočné DP, hoci mi to + a - povinnosť neovplyvní, alebo sa zahrám na hlúpu a šupnem to do júna?
    Aďka,
    v žiadnom prípade to "nešupni" do júna, ale podaj DDP za máj. DPH na vstupe by si tak mohla riešiť, ale výstup by ti DÚ pri kontrole kvalifikoval ako krátenie dane za máj a mala by si väčšiu sankciu. Takto sa daňová povinnosť nezmení a obídeš bez sankcie.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Vďaka za vaše rady!
    A keď sem "šupnem" odkaz na metodický pokyn, čo vy na to - zmení sa vaše stanovisko? (neviem to sem vložiť, tak si pozriete DPH-termín zúčt. cest. náhrad, príspevok č. 12 od mlyn66)
    Naposledy upravil AdaG : 10.07.06 at 11:54

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.