Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ako vyplním daňové priznanie, ak pracujem na živnosť, avšak v novembri som dosiahla aj príjem z "dohody o vykonaní práce"? vypĺňam to do riadku 34 alebo 34a pri príjmoch zo závislej činnosti? Ďakujem!
veronikasad Aké DP vyplnas? Už majú na DU tlačivá? Počkaj na elektronickú formu na stranke FS alebo KROS (na Krose avizujú, že budú koncom januára)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marekpm je offline (nepripojený) marekpm

    marekpm
    Vyplňuješ obe riadky, do riadku 34 sa dávajú všetky príjmy zo závislej činnosti, kde patrí aj príjem z dohody, a do riadku 34a sa dávajú len priíjmy na zaklade dohôd
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Soňa 24 Ďakujem. V potvrdení o príjme je napísané: Príjem, ktorý je predmetom dane je 90 €, poistné na povinné poistenie 12,06 €, preddavky na daň zo závislej činnosti 14,80 € a čistý príjem 63,14 €. Ako to vyplním? V riadku 34 bude 90 €, 34a 90 €, r. 35 12,06 € a v r. 36 bude 63,14?
    marekpm 34 a 34a bude 90, 35 - 12,06, 36 bude 90-12,06 = 77,94, a daň 14,80 do riadku 115
    Soňa 24 ďakujem pekne za vysvetlenie. A teda daň z príjmov zo živnosti, ktorú mám zaplatiť sa mi navýši o čistý príjem z dohody 63,14 €?
    veronikasad Soňa, nie daň, ale základ dane. Daň zostane rovnaká, lebo príjem z dohody už bol zdanený. Zaplatený preddavok od dane z príjmov odpocitas.

    Ak sa stane, že po uplatnení NCZD ti nevznikne platiť žiadnu daň, zaplatený preddavok z dohody ti DU vráti ako preplatok
    Soňa 24 V poriadku, ale tak ako písal marek vyššie, sumu 77,94 € mám uviesť do riadku 36, čo je základ dane z príjmov zo závislej činnosti. Takže zrátam základ dane zo živnosti + ZD (77,94 €) zo závislej činnosti a z toho mi vyjde zaplatiť daň z príjmov, či?
    veronikasad Áno, predtým ale z tejto sumy odpocitas nczd, až zo zbytku počítas daň
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.