Zavrieť

Porady

Centové vyrovnanie faktúry v JU

Snazila som sa najst odpoved na otazku, ale vzdy sa to riesi predovsetkym v PU, ja potrebujem vediet, ako postuvobat spravne v JU...
Preplatok a nedoplatok Fa som riesila tak, ze som preplatok vratila, nedoplatok ziadala.....
Ale robi sa tolko chyb uz v tych FA, (BV ...) ze skusam moznost, centoveho vyrovnania....
Cez ID vytvorim doklad, (s minusovym alebo plusovym znamienkom) a douctujem ho v zavazkoch, je to tak spravne?

Jedna sa o odberatelske a dodavatelske faktury a program Alfa plus
Naposledy upravil vierkanevierka : 20.01.17 at 17:42 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Natty je offline (nepripojený) Natty

    Natty
    https://www.kros.sk/index.php?s-cv-c...ager-pindex=32

    1)
    zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
    (Nina, 19.01.2015, 20:49)
    Dobrý deń,
    viete mi prosím poradiť ako zaúčtujem v JU, platca DPH, prijaté preplatky /nedoplatky na vydaných faktúrach, je to spôsobené tým, že zákazníci nám uhradia o 0,1 eur navyše ako je na fakúre, prípadne menej, dakujem
    2)
    re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
    (Erika Dingová, 20.01.2015, 09:59, Reakcia na: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov)
    Dobrý deň,
    prijaté preplatky na bankovom účte zaúčtujte do príjmov ovplyvňujúcich základ dane.
    Vzniknutý nedoplatok môžete na záväzku vyrovnať ručne cez záložku Vyrovnanie.
    3)
    re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
    (Nina, 20.01.2015, 10:58, Reakcia na: re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov)
    ďakujem, tieto preplatky viem opraviť kedže sme štvrť. platca dph len za posledné 3 mesiace, ako ich zaúčtovať ak máme preplatky na vydaných faktúrach a v knihe pohľadávok mám údaj " zostáva uhradiť s mínusovou hodnotou... " ďakujem
    4)
    re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov
    (Erika Dingová, 20.01.2015, 12:11, Reakcia na: re: zaúčtovanie prijatých preplatkov a nedoplatkov)
    Dobrý deň,
    v tomto prípade v peňažnom denníku už preplatok máte zaúčtovaný a vyrovnanie na pohľadávke vykonajte ručne. Na pohľadávke kliknite na Oprav a na záložke Vyrovnanie tlačidlom Pridaj - vyrovnajte rozdiel.
    vierkanevierka Dakujem pekne, velmi to to pomohlo

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Ak sú to malé nedoplatky - cenťáčiky- proste to hodím iba do knihy pohľadávok a vyrovnám to na nulu a hotovo. Vôbec nerobím ID. A ak by som ho robila - že by to boli väčšiu sumy, tak potom ID bez naviazanosti na doklad a šup iba do výdavkov/príjmov OZD a ako uzávierkový doklad.
    linko1 ďakujem

    Centové vyrovnanie faktúry v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.