Zavrieť

Porady

teleworking a dane

zdravim,

o tejto problematike som toho vela nenasiel, tak skusim tu.

Ako sa zdanuje tzv. teleworking? Konkretne - pracujem doma na slovensku prostrednictvom internetu pre zahranicnu firmu (irsko). Plat v eurach dostavam bankovym prevodom a je uz v zahranici zdaneny. Musim podavat DP na Slovensku?

dakujem
krajicek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A prečo nie?
    Trvalý pobyt máš v SR, to znamená, že si daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR. Z toho vyplýva , že zdaňuješ v SR tzv. celosvetové príjmy, teda príjmy zo zdrojov v SR aj zo zdrojov v zahraničí.
    ucetni_fantozzi
    ja si myslim, ze by najprv mal preskumat pripadnu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, pozrel by som sa na to, len teraz nemam cas...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslíš, že pracuje na inej báze ako je závislá činnosť? Mňa k tomu zviedol ten "plat", ktorý dostáva na účet. Mal by sa k tomu vyjadriť zadávateľ otázky ...

    krajicek je offline (nepripojený) krajicek

    krajicek
    na slovensku som vedeny ako SZCO. ide mi o to, ze ak su prijmy zo zahranicia uz raz zdanene, tak preco ich zdanovat opat. co sa tyka mojho zahranicneho pracovneho vztahu - nie som zamestnanec. ide o volnu spolupracu - nieco ako kontrakt, ktory sa obnovuje kazde 2 tyzdne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Príjmy zo zahraničia treba zahrňovať do DP. Samozrejme treba brať do úvahy Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia. V DP sa uvádza už zrazená daň prepočítaná na SKK. Len musíš mať potvrdenie o zdanení tých príjmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.