Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať Expres služby Slovenskej pošty uvádzané s DPH?

Slovenská pošta okrem bežných služieb oslobodených od DPH poskytuje aj iné služby, ktorých cenu uvádza vo svojom cenníku s DPH. Po zaplatení zákazník dostane naspäť podací lístok na ktorom je uvedená iba suma k úhrade. Môže sa tento podací lístok považovať za daňový doklad a sumu (bez rozpisu DPH) si sám rozpočítať na základ a DPH? A DPH si odpočítať? Ďakujem.
Naposledy upravil OnkoJ : 26.01.17 at 15:41 Dôvod: Spresnenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bettie je offline (nepripojený) Bettie

    Bettie
    Pošta na tieto služby, ktoré sú uvádzané s DPH, na požiadanie vystaví faktúru s rozpisom DPH. Treba samozrejme poskytnúť potrebné údaje na vystavenie faktúry a predložiť doklad o úhrade. Mne napísali, že sa to dá aj dodatočne do 7 dní.
    OnkoJ Tak som dnes zašiel na poštu a informoval sa o možnosti vystavenia faktúry. Áno, pracovníčka mi potvrdila, že na služby s DPH mi môžu vystaviť faktúru. Ale spätne mi ju vystaviť nechcela (alebo nevedela, či môže). Ešte som sa informoval, že keď takúto službu s faktúrou uhradím v hotovosti, či mi bude cez ERP vystavený blok o úhrade faktúry. Vraj nie. Tak neviem, či mi bude stačiť v pokladničnej knihe pri výdajke priložená faktúra spolu s podacím lístkom. A druhá vec je, čo som sa nespýtal, či by som tú faktúru mohol uhradiť aj bezhotovostne. Uvidím pri ďalšom expres balíku a dám vedieť. Bettie ďakujem za radu.
    Bettie Ja som presne toto riešila pred nejakým časom, toto je odpoveď z pošty:

    " V zmysle podmienok Slovenskej posty, a. s. (dalej len SP) objednavatelovi, platitelovi DPH vyda SP fakturu na poziadanie.

    O vystavenie faktury je mozne poziadat aj dodatocne, najneskor vsak do 7 pracovnych dni po podani zasielky/poskytnuti sluzby, po predlozeni dokladu o uhrade.


    S pozdravom a prianim prijemneho dna

    oddelenie zakaznickeho centra

    SLOVENSKA POSTA, a. s. "

    A tá faktúra sa bude dať zaplatiť len v hotovosti, podobne ako je to aj u DPD, tam keď posielam balík, kuriér mi dá takú ručne vypísanú fa a tam je napísané, hradené hotovosťou.

    Ohľadom tej pošty, podací lístok spolu s tou faktúrou by mal stačiť. Ak to nie je ešte viac ako 7 dní, musia ti ju vystaviť.Odvolaj sa na tú info vyššie.

    aVennGeer je offline (nepripojený) aVennGeer

    aVennGeer
    Možno je to v tomto prípade iné, ale pri ostatných službách a tovaroch s DPH (výpisy z ORSR, kúpa obálok a podobne) vydáva Pošta normálne blok z ERP.

    Ako zaúčtovať Expres služby Slovenskej pošty uvádzané s DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.