Zavrieť

Porady

fakturacia nezmluvnej pokuty a dph

ahojte,
ked fakturujem pokutu za neohlasenie alarmu {nemame tuto pokutu zmluvne zaistenu}, tak to fakturujeme bez alebo s dph.
Resp. vseobecne, ci pokuty podliehaju dph.
Pokuty som v Z o DPH pod oslobodeniami nenasla, ale ma zmiatlo, ze orange posiela upomienky bez dph.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    schreiterka
    ahojte,
    ked fakturujem pokutu za neohlasenie alarmu {nemame tuto pokutu zmluvne zaistenu}, tak to fakturujeme bez alebo s dph.
    Resp. vseobecne, ci pokuty podliehaju dph.
    Pokuty som v Z o DPH pod oslobodeniami nenasla, ale ma zmiatlo, ze orange posiela upomienky bez dph.
    Dakujem
    Nepodlieha to dph.
    Doplním:
    §2
    Predmet dane

    (1) Predmetom dane je
    a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
    c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
    d) dovoz tovaru do tuzemska.
    Naposledy upravil Tweety : 10.07.06 at 12:14

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    schreiterka
    a kde v zakone o dph najdem, ze pokuty su oslob.od dph?
    Práve v § 2 , čo vam Tweety dala do predchádzajúceho príspevku. Vyplýva to z toho, že predmetom dane je dodanie služby a dodanie tovaru za protihodnotu. Vy ste sice protihodnotu= peniaze dostali ale nevykonali ste žiadne dodanie,žiadnu službu ste nedodali.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    schreiterka
    a kde v zakone o dph najdem, ze pokuty su oslob.od dph?
    Pokuty nie sú od dane oslobodené, ale nie sú predmetom dane z pridanej hodnoty. Preto nie sú zaťažované DPH.

    fakturacia nezmluvnej pokuty a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.