Zavrieť

Porady

materské od 1.5.2017

Prosím Vás o usmernenie. od roku 2014 som nemocensky poistená, u rôznych zamestnávateľov, ale bez prerušenia. V roku 2016 som bola zamestnaná od 01-08/2016 TPP jeden zamesnávateľ, 09/2016-02/2017 druhý zamestnávaetľ. Nástup na materskú dovolenku mám 15.6.2017. Pomôže mi získať najvyššiu materskú ak sa prezamestnám od 01.03.2017 až po nástup na materskú? Známy zo SP mi povedal, že nie, že získať vyššiu materskú mi zabezpečí len nová zmluva, pričom by som poberala dve materské, jednu z DVZ z roku 2016 a druhú z predpokladaného príjmu. Je to pravda, alebo sa môžem 90 dní pred nástupom na materskú prezamestnať s vyššou hrubou mzdou a tak získať najvyššiu dávku materksej? prosím o odpoved a vopred dakujem, nakoľko čas už je pokročilý
zuzana
Naposledy upravil klfo88 : 21.02.17 at 05:54
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Nemáš tam preklep? Spätne od 1.2.2017 sa bez pokuty "prezamestnať" nedá ...
klfo88 ano, bol tam preklep , samozrejme, ze od 1.3.2017. dakujem
veronikasad 15.6.2017 máš nástup na MD alebo termín pôrodu? Prečo potom názov témy materské od 1.5.2017?
klfo88 termin porodu 31.7.2017. Materské preto, lebo myslim ze od 1.5. 2017 sa tam menia nejake podmienky. Potrebovala by som len vedieť, ci mi pomôže sa prezamestnať s vysokym prijmom, aby mi vyšla najvyššia materska.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    materské od 1.5.2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.